Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Co zrobić z choinką? - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zadaje pytanie dotyczące wywozu choinek.

W związku z tym że, Święta już za nami. Piękne jodły i świerki, które ozdabiały nasze domy zaczęły się już sypać, lub całkowicie się już obsypały - co teraz zrobić z naszym drzewkiem? Jak wiemy odpady bio nie są aktualnie zbierane i wywożone sprzed naszych lubońskich domów - pyta mieszkanka Lubonia.

Pytanie przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Dzisiaj UML wydał następujący komunikat.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że tegoroczny odbiór świątecznych drzewek odbywa się w poniedziałki, środy i piątki, po uprzednim kontakcie telefonicznym ze spółką Kom-lub – tel. 61 813 05 51 i podaniem adresu nieruchomości, gdzie zostanie wystawiona choinka. Dodatkowo informujemy, iż możliwe jest również samodzielne dostarczenie choinek do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) – siedziba spółki Kom-lub ul. Niepodległości 11, od wtorku-piątku w godzinach 14:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-14:00.

UML

izi

Odpowiedzi

Dołaczam się do pytania - może dodatkowa 1 runda (tak wyjątkowo) pod koniec m-ca na bio-odpady?

No własnie co z choinkami na zwykłe śmieci?

Zarządca naszej Wspólnoty sam zadzwonił do KOMLubu i załatwił, ze przyjadą specjalnie odebrać same choinki. Proponuje skontaktować się z osobami w Waszych Spółdzielniach czy Wspólnotach aby Wam to załatwiali ;-)

A w domach jednorodzinnych? Może lepiej odgórna propozycja jednego przejazdu po Luboniu?

Ktoś kto mieszka w domu jednorodzinnym i nie wie co zrobić z choinką to tak jakby miał żonę i nie widział jej pępka!!Nie wierzę że są takie ofermy!A poważnie to jeśli ma korzeń to można posadzić w ogródku lub np. w lasku po południowej stronie od Zakładów Chemicznych.Jeśli nie ma korzenia to można wystrugać kilka kwyrlejek albo ostatecznie użyć jako podpałki w piecu własnym lub sąsiada!

Nie jestem autorem wcześniejszej wypowiedzi, ale czuje się obrażony tym wpisem... Mam dom z gazowym piecem drewna nie spale, nie mam też kominka, mam zagospodarowany ogród a choinkę cięta... kwyrlejka? To jest już trochę na siłę wypisane czy naprawdę tak uważasz? Nie mam też auta w które mogę wsadzić drzewo i wywieźć do kom lubu, więc uważam że to ok jeżeli istnieje możliwość umówienia takiego wywozu.

Skoro jest Pan aż tak niezaradny proponuję na następne Święta kupić sztuczną choinkę. Pozbędzie się Pan problemu do końca życia.

Do domu jakoś Pan choinkę przywiózł ale wywóz to już inni mają zorganizować.

Za to Pan jest tak zaradny, że zapewne ma już własny prywatny system wywozu wszelkiego rodzaju odpadów.

Proszę sobie wyobrazić że korzystam z usług Komlubu a jeśli przywoże do domu choinkę to potrafię ją również odwieź do PSZOKu. Trzeba w czasie zakupów trochę myśleć a nie tylko żądać od innych usunięcia problemu którego sam Pan sobie naważył.

Czyli można stwierdzić, że ze wszystkich rzeczy, które Pan przywozi do domu a których Pan później nie potrzebuje wywozi Pan jedynie choinkę a pozostałymi rzeczami zajmują się inni, gdzie tu konsekwencja w działaniu. Proponuje już w czasie najbliższych „zakupów trochę myśleć" o przyszłych odpadach przywożonych do domu. Może to pozwoli Panu podjąć decyzję o samodzielnym wywożeniu także ich, zgodnie z Pana filozofią sam przywiozłem sam wywożę. Na początek proponuje ”te łatwiejsze” jak papier, tworzywa sztuczne i szkło. Idąc ta drogą może uda się Panu w końcu dość do 100%.

Dyskusja staje się bezsensowna. Kupując wiem jakie śmieci i kiedy będą wywożone więc nie mam z tym żadnych problemów. Pan kupując choinkę potrafił w jakiś sposób ją przywieź do domu , wywieź już Pan nie potrafi. Wiedział Pan też też że zimą bioodpady nie są odbierane ponieważ generuje to ogromne niepotrzebne koszty no ale dla Pańskiej choinki to jednak trzeba zrobić wyjątek i na koszt miasta czyli wszystkich mieszkańców trzeba ją wywieźć.

Dyskusja staje się bezsensowna. Kupując wiem jakie śmieci i kiedy będą wywożone więc nie mam z tym żadnych problemów. Pan kupując choinkę potrafił w jakiś sposób ją przywieź do domu , wywieź już Pan nie potrafi. Wiedział Pan też też że zimą bioodpady nie są odbierane ponieważ generuje to ogromne niepotrzebne koszty no ale dla Pańskiej choinki to jednak trzeba zrobić wyjątek i na koszt miasta czyli wszystkich mieszkańców trzeba ją wywieźć.

Taki jest obowiązek miasta by odbierać odpady od mieszkańców. Jeśli nie potrafi go zorganizować to jest coś nie tak z jego zarządzaniem – władze sobie nie radzą?

Żadna władza sobie nie poradzi z mieszkañcsmi którym się wydaje , że wszystko im się należy tylko dlatego ponieważ mieszkają w danym mieście.

Rozwaliłeś system, normalnie się osmarkałem :)