Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Chodnik na ulicy Tuwima - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilkanaście dni temu do naszej redakcji napisał Czytelnik, który twierdził, że na ulicy Tuwima drogowcy nieprawidłowo układają chodnik.

Na ulicy Tuwima i Skośnej (przyp. redakcji ulica Skośna jest w innej części miasta) trwa układanie nawierzchni. Na samym narożniku drogowcy (projektant) zrobili nieprawdopodobną fuszerę, między krawężnikiem a narożnym płotem zostawili około 40 cm przejścia! Nie przejedzie tamtędy żaden wózek z dzieckiem a jeździ ich tam naprawdę dużo a o wózku inwalidzkim nie ma mowy!!! Sprawa jest pilna bo w tej chwili koszt usunięcia tej fuchy jest niewielki a wzrośnie niewspółmiernie po ułożeniu nawierzchni!!! Wysokość krawężników będzie bardzo wysoka a ominięcie zawalidrogi stanie się bardzo niebezpieczne!!! - informuje Mieszkaniec (pis.oryg.).

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. W załączniku zamieszczmy odpowiedź. 

Czytelnikowi najwyraźniej chodziło o ulicę Spadzistą, która łączy się z ulicą Tuwima. 

izi

fot.: 
Bożena
ZałącznikWielkość
PDF icon skanuj_2019_03_04_15_19_43_034.pdf141.48 KB

Odpowiedzi

Czy na tej budowie nie ma żadnego inspektora z ramienia Inwestora który by miał oczy otwarte na takie oczywiste błędy wykonawcze?

w pierwszej kolejności proponuję zapoznać się z projektem, który nie zakłada wykonania chodnika w tym miejscu - wyskakiwanie od razu do inspektora nadzoru jest nie na miejscu skoro nie możecie poświęcić 10min na sprawdzenie dokumentacji

A gdzie był nadzór gdy wykonawca wykonał zły chodnik w miejscu gdzie nie miało go być?

Przecież ten nowy chodnik o właściwej szerokości prowadzi do nikąd! bo przechodzi w gruntowy bez możliwości przejścia!- każdy nawet baran to widzi! a Pan nie?

Chodnik w tym miejscu jest "poaza zakresem inwestycji" a budowa będzię dopiero możliwa ....
Jak widać UML nic nie wie o budowie chodnika w tym miejscu.
Ciekawe kto płaci za ten chodnik, kto to nadzoruje, kto wydał zgodę. Może to jest to samowala wykonawcy.
Odpowiedz UML w stosunku do pytania trochę jak w kawale (czym akurat nie jestem zaskoczony)
Raz jeden głupi pisał list.
Pyta go drugi głupi:
- Do kogo ten list?
- Do mnie.
- A co tam piszesz?
- Nie wiem, bo go jeszcze nie otrzymałem.

Zdaje się, że urząd nic nie wie o budowie chodnika, bo go tam w ogóle nie budują. Ze zdjęć wynika, że są tam tylko ułożone krawężniki, nie ma na razie żadnej nawierzchni i jej nie będzie. Autor listu skarży się, że chodnik będzie za wąski, ale chodnika póki co tam nie będzie, stąd odpowiedź urzędu.

Odwodnienie przy krawężniku już jest i jak widać na zdjęciach to podbudowa pod jezdnię też.
Ale urząd twierdzi, że tam nic nie ma. Martwić się będziemy później.
Zapłacimy za późnieszą przeróbke. Pięniedzy na nowe ulce mam przecież w Luboniu w bród

Jezdnia tak, chodnik nie - przynajmniej na razie. Ale oczywiście masz rację - zamiast zrobić raz a porządnie za jednym zamachem, to będą się ponownie bawić w zrobienie nowej dokumentacji, projektów, mapek, a potem zapłata wykonawcy za robotę. Podwójny koszt.

A czy w dobie lotów na Księżyc i Marsa nie ma technicznej możliwości żeby uregulować teraz ten problem i zrobić tam powiedzmy chodnik o szerokości 120cm?Za chwilę to kuriozum zabaczy cała Polska powiedzmy w telewizji jako przykład indolencji budowlańców z UM.!Czy próbowano porozumieć się z właścicielem posesju obok tego kawałka ziemi (2m2) i go wykupić w trybie ekspresowym?

Przed wyborami to radny Samulczyk biegał po mojej ulicy. Teraz to go w ogóle nie widać :(

Chodnik poza zakresem inwestycji , a jednak budują, albo raczej partolą...bo, nie można uznać tego za chodnik.... Pismo z UM, moim zdaniem jest umywaniem rąk...ktoś na to zezwolił, zlecił, zapłacił..

A Mateusz Olejniczak z Urzędu Miasta później powie, przecież "tirem da się przejechać" i problem rozwiązany z jego strony.

Ewidentny błąd projektowy kontynuowany przez wykonawcę i nadzór!Cóż Piza ma krzywą wieżę a my będziemy mieli niby chodnik o szerokości 50 cm! dla szczupłych osób i matek bez wózków!