Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kolejny przypadek zaczepiania dzieci?

Do naszej redakcji napisał pan Jakub, który chciałby za naszym pośrednictwem ostrzec rodziców.

Chciałem ostrzec wszystkich, którzy w Luboniu wypuszczają dzieci bez opieki. Mimo tego, że ostatnio mieliśmy sytuację napastowania dzieci to wciąż tego typu sytuacje się powtarzają. W dniu 10.06.2019 moja córka około godziny 17:30 szła ze szkoły Salamanca do LOSIR-u na ulicy 11 Listopada. Mężczyzna około 40-50 lat średniego wzrostu (prawdopodobnie nietrzeźwy), zielona koszulka, reklamówka sklepu Netto zaczął gonić moją córkę, krzycząc do niej i próbując ją złapać. Na szczęście udało jej się uciec, ale niewiele brakowało. Najgorsze, że dzieją się takie rzeczy w biały dzień, na głównej ulicy Lubonia. Policja została poinformowana, a jutro poinformuję szkołę - napisał wczoraj wieczorem Czytelnik.

hak

Odpowiedzi

Policja w Luboniu tylko testuje nowe auta, a pod marketami i na przystankach pełno agresywnych meneli. Wystarczy wysłać pieszy patrol, pod Netto, Pajo, szkołę....

To dlaczego nie zgłasza nikt niczego tylko przechodzi obok i udaje, że nie widzi ich ? Radze przejść się na Komisariat i zapytać ile jest patroli w Luboniu...szczególnie warto zapytać o patrole w nocy... Nie ma chętnych do Policji to i patroli nie ma i nie będzie. oczekiwanie na patrol drogówki w Poznaniu na kolizję to 2-4h obecnie...a tam jednak pracuje ich dużo więcej niż w Luboniu.

Ludzi brakuje wszędzie a praca w Policji nie jest jakoś pozytywnie postrzegana w naszym społeczeństwie - chyba cały czas pokutuje negatywny stereotyp z czasów komuny... Do tego kiepskie zarobki, odpowiedzialna robota i całe stosy nakazów i zakazów, które utrudniają robotę. Na początku lat 80-tych na widok munduru na ulicy każdy menel sie uspokajał bo najpierw dostał wpier....ol a potem się pytali o co chodzi. Dzisiaj Policjant musi się ciągle tłumaczyć i uważać, żeby przypadkiem nie znieważyć Pana Złodzieja albo Menela. Chore...

To moźe zrobić stały patrol z meneli!Podobno nikt tak dobrze nie pilnuje magazynu jak były złodziej!

Ja zgłaszałem kilka razy, zero reakcji, nikt nie przyjeżdża.

Łukaszu za pozwoleniem zwrócenia się do Ciebie po imieniu, więc chwała Ci za to bo reagujesz na takie sytuacje,ale 90% społeczeństwa tego nie robi. A jak robi to reaguje nagrywaniem filmiku na telefon aby "pośmiać się z meneli".

Menele regularnie stoją pod sklepem przy pętli autobusowej koło 11 Listopada i Morelowej. Sikają, rzucają ku..., chleją itd. Nikt z tym nic nie robi.

To zrób coś. samym komentowaniem w internecie ich nie przegonisz. Zgłoś oficjalnie albo chociaż zadzwoń po interwencje. Policja przyjedzie,stoją grzecznie, piwa nie widać już, nie sikają przy Policji to co mają im zrobić? zgłoś, bądź świadkiem w razie czego, potwierdź, że to robią a będą konsekwencje...inaczej można tylko pisać, że coś robią i nic to nie da.

Hm? A od kiedy 11 listopada jest główną ulicą Lubonia?

Od kiedy Luboń w ogóle ma jakąś główną ulicę?