Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Skrzyżowanie ulic Traugutta i 11 Listopada - listy do redakcji

Do naszej redakcji napisali Czytelnicy, którzy zwrócili uwagę na stan skrzyżowania ulic Traugutta i 11 Listopada krótko po wprowadzonych zmianach.

Ciężko skomentować. Od pomysłu, poprzez realizację i zadbanie o dalszą eksploatację. Porażka. Wykonanie manewru skrętu dla większych samochodów jest niemożliwe. A dla rowerzystów w nocy bardzo niebezpieczne. Proszę o wyciągnięcie wniosków ze zdjęć - pisze Mieszkaniec.

Efekt po 5 dniach eksperymentów ze Starostwa - napisał kolejny Czytelnik.

Sprawę przekazujemy do Urzędu Miasta Luboń.

izi

Odpowiedzi

Dziś rano już niż z tego nie zostalo

Ten zbieg ulic jest kłopotliwy.
Nie istnieje w polskim prawie coś takiego jak krzyżówka od której odchodzi 5 ulic dlatego to wymalowanie ma służyć temu żeby samochód wjeżdżający w ul. Traugutta (w stroną cmentarza) przynajmniej formalnie najpierw skręcał w ulicę Rejtana a potem dopiero w Traugutta.
Wykonie tez było ok, tylko pewnie nieprzyzwyczajeni kierowcy wpadali na nowa przeszkoda która się tam pojawiał.
Czyli trzeba jeździć uważniej :)
A podsumowując, to wydaje mi się, że tylko rondo może trwale pomóc temu miejscu.

tam nie widzę wjeżdżania w Rejtana.

Polskie prawo nie określa ile ramion ma posiadać skrzyżowanie. Skoro kierowcy (dużych pojazdów) nie potrafią zakręcić wokół powierzchni wyłączonej z ruchu, to ciekawe jak by mieli zakręcać wokół wyspy (skręt w lewo). A jeśli wyspa by była tylko wymalowana na jezdni, to ciekawe ilu kierowców przejechało by przez skrzyżowanie nie traktując tego jako rondo.

Warto jednak aby się ktoś ze Starostwa wypowiedział dlaczego nie może tam powstać małe rondo. W Poznaniu dopuszczają takie do użytku

Czy ktoś widział taki cyrk jak w Luboniu? Dwa pady ruchu w przeciwnych kierunkach o różnej szerokości. I jeszcze ta podwójna linia ciągła na ul. 11 Listopada. Ostatnio byłem świadkiem jak autobus i samochód ciężarowy zablokował całkowicie skrzyżowanie bo jakiś uczony fachowiec postawił znak o przejściu dla pieszych na samym skrzyżowaniu który ogranicza manewr skrętu. Skąd Wy bierzecie tych fachowców.

A kto wchodzi w skład tego grona ekspertów którzy nakazują w Luboniu różne rozwiązania? Może redakcja podpyta radnego powiatowego PO Zbigniewa Jankowskiego o te kwestie?

Od..się od Pana Jankowskiego.

a dlaczego niby? To co jest radnym? Skoro jakaś enigmatyczna komisja bezpieczeństwa w powiecie zakazała ronda szpilkowego, to dlaczego nie mogę wywołać go do tablicy? Zbigniew Jankowski jest radnym powiatowym kilkanaście lat. Chyba może mieszkańcom wytłumaczyć takie a nie inne decyzje. Czy mamy mówić do niego nadal jak trzydzieści lat temu w szkole - Dobrze Panie dyrektorze..?

Z rodziny

Jeszcze jest radny Szmyt

Jest a jakoby go nie było. Wie ktoś co on robi w powiecie bo nic o zasługach nie wiadomo i też dlatego nie głosowałem na niego w ostatnich wyborach.

Ostatnio mignął mi radny powiatowy Szmyt na jakimś zdjęciu, które radny z Lubonia będący w towarzystwie burmistrz Małgorzaty Machalskiej wrzucił z Francji.

Pan radny wygłosił krótki spicz na sesji absolutoryjnej. W skrócie: popieramy Starostę i Zarząd i będziemy popierać.
Ja przetłumaczyłem sobie to na język luboński:jesteśmy wdzięczni za brak drogi powiatowej w Luboniu i tak trzymać.

No może Pani redaktor zada pytanie i Panu Jankowskiemu (wiecznie popierającemu Zarząd Powiatu) i Panu Szmytowi (dopiero co popierającemu Zarząd Powiatu) o rondo szpilkowe. Dlaczego takie może być w Poznaniu a już w powiecie poznańskim nie. To chyba dla redakcji nie problem wysłać maila/sms-a/ zadzwonić?

Jak popierają Zarząd Powiatu, to jest tak odpowiedzialne zadanie, że nie można ich odrywać.

Gratulacje także za parking przy społem i aptece na 11 Listopada.