Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kto posprząta po wypadku drogowym? - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która poruszyła temat związany ze sprzątaniem po wypadku samochodowym jaki miał miejsce 23 września br. na ulicy Armii Poznań.

Piszę do Państwa z prośbą o interwencję a dotyczy ona wypadku jaki miał miejsce 23.09 na ul. Armii Poznań przy ul. Starorzecznej. Konkretnie chodzi o pozostałości po samochodach, które zostały wyrzucone na pas zieleni w krzaki. Są to jakieś plastikowe części większe i mniejsze, które szpecą ulicę. Problem został zgłoszony oczywiście Straży Miejskiej 26.09. Ale czego można oczekiwać od SM? Szybkiej interwencji? Nie u nas! Wszyscy tak krzyczą o ekologii i zamiast szukać winnego (pomoc drogową) i wlepić odpowiedni mandat to lepiej siedzieć na ... w ciepełku, nie? Proszę zainteresować tematem odpowiednie służby bo jak widać zwykły obywatel niewiele sam zdziała - Mieszkanka Lubonia.

hak

Odpowiedzi

Znowu" NASZA KOCHANA SM" rwie się do spełniania swoich obowiązków!!!! Nowy komendant to nowe-niestety-stare ! porządki. A trochę z innej beczuszki, co ze miesięcznymi sprawozdaniami z działalności lubońskiej SM ? Było by z czego pośmiać się .

Pojawiają się na Luboni. Nic się nie zmieniło jak byli zaje....ni robota tak są :)

Popieram, sam miałem zgłosić to do UM. Folie termiczne, butelki z wodą, taśmy ostrzegawcze, zderzaki, plastiki - jeden wielki syf. Swoją drogą cały pas "zieleni" przy chodniku wzdłuż Armii Poznań woła o pomstę do nieba. Śmieci, krzaki, gałęzie, chaszcze i kubły na śmieci co 1000 metrów. O zgrozo!

Ulica Armii Poznań jest w zarządzie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, bo to droga wojewódzka, a nie gminna.
I to ta instytucja powinna to posprzątać.

Gdyby SM funkcjonowała normalnie to robią foty i wysyłają mandat do województwa a tamci niech się pstrykają dalej.

Gdyby SM funkcjonowała normalnie to wysłaliby mandat do województwa a tamci niech się pstrykają ze sobą.

Takich miejsc jest sporo. Posprzątane Po kolizji czy wypadku należy do pomocy drogowej. Jeśli tego nie zrobili to niech zrobią to służby komunalne i obciążą kosztami pomoc drogową która obsługiwał zdarzenie.

Nawet odpady inne niż niebezpieczne nie mogą być zbierane oraz transportowane przez uczestników zdarzenia drogowego, policjantów, strażaków czy pracowników pomocy drogowej (tzw. laweciarzy).
Może to zrobić wyłącznie profesjonalna firma wpisana do krajowego rejestru BDO (Baza Danych o Odpadach)
Tyle teorii. w praktyce wygląda to oczywiście zupełnie inaczej niestety..

Niestety nie mylę się sprzątanie to jedna sprawa , a to o czym piszesz to druga strona medalu

A jednak się mylisz. Chyba, że chcesz żeby pomoc drogowa sprzątała butelki po krzakach. A jak tego nie zrobią wyślij im fakturę. Umrą ze śmiechu.