Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiemy jak głosował Luboń

Znamy już wyniki wyborów do Sejmu i Senatu w Luboniu. Frekwencja wyborcza w Luboniu wyniosła 73,84%. W Luboniu na pierwszym miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z 43,91%, na drugim PiS z wynikiem 26,23%, na trzecim Lewica z 16,35%, następnie Konfederacja z 7,22% oraz PSL z 6,29%. Do Senatu na Jadwigę Rotnicką z Koalicji Obywatelskiej zagłosowało 70,38% wyborców, a na Jarosława Pucka z PiS 29,62%.

izi

Odpowiedzi

Gratuluję mieszkańcom wspaniałej frekwencji i mądrego wyboru.

Brawo Luboń :)

Brawo Luboń! za frekwencję i niejednoznacznie poprawny, jedyny i słuszny wybór:-)

Skąd wiesz że jedyny i słuszny? Wróżysz może z fusów?

... tłumaczy czemu jest jak jest w tym mieście. No cóż, może za 4 lata się uda coś zmienić.

Gratuluję, cieszę się że idąc na spacer będę mógł się uśmiechać do mijających mnie ludzi bo większość z nich to ci którzy nie dali się skupić za pieniądze uczciwie pracujacych ludzi . Gratuluję;)!

Idąc na spacer będziesz się mógł uśmiechać do ludzi bo wiekszość nie dała się skupić jak piszesz!Co za bzdura!Ale weż pod uwagę że wszyscy co mają dzieci biorą po 500 co miesiąc obojętnie za którą partią sympatyzują!Nie słyszałam żeby sympatyk PO zrezygnował z 500 jakie daje PiS ale słyszę powszechną krytykę Pisu!To tak jakby pies gryzł pana bo mu daje jedzenie.Przepraszam może zbyt ostro to ujęłam ale dla mnie białe to białe a czarne to czarne a Ty mieszkańcu coś nie kumasz!

Tak, bierzemy 500+ bo wcześniej państwo bierze od nas 20.000(minus) w podatkach, akcyzach, vacie, opłatach, składkach, zusach i będzie tego coraz więcej... Chociaż tyle mi się zwróci ;)

hmmm... Może porównawcze zestawienie tych obciążeń za PO i za PIS ? Koniecznie podaj też ileż to za PO "Chociaż tyle mi się zwróci ;)" zwracało.

A proszę bardzo:
- obciążenie polskiej gospodarki podatkami liczone jako % PKP wzrosło od 2015 do 2018 z 32,9% do 35,1%;
- wzrost obciążeń ZUS dla przedsiębiorców (m.in przez sztuczny wzrost płacy minimalnej oraz likwidacją limitu składek) +10%,
- opłata emisyjna na paliwo;
- danina solidarnościowa dla najlepiej zarabiających;
- spadek środków na inwestycje kosztem świadczeń socjalnych....
itd.
A za PO się nie zwracało, bo zostawało u mnie w kieszeni.
Przypominam- rząd nie ma własnych pieniędzy, a rozdaje z tego co nam zabierze.

A proszę bardzo:
- obciążenie polskiej gospodarki podatkami liczone jako % PKP wzrosło od 2015 do 2018 z 32,9% do 35,1%;
- wzrost obciążeń ZUS dla przedsiębiorców (m.in przez sztuczny wzrost płacy minimalnej oraz likwidacją limitu składek) +10%,
- opłata emisyjna na paliwo;
- danina solidarnościowa dla najlepiej zarabiających;
- spadek środków na inwestycje kosztem świadczeń socjalnych....
itd.
A za PO się nie zwracało, bo zostawało u mnie w kieszeni.
Przypominam- rząd nie ma własnych pieniędzy, a rozdaje z tego co nam zabierze.

-jeżeli już mowa o PKB (nie mylić z PKP) to deficyt 2015- 42 mld, deficyt 2018 - 10 mld mówi to Panu coś, ponadto były obniżki CIT dla małych firm i PIT w przyszłym roku;
- wzrost min płacy - tak oczywiście, chłopi folwarczni najlepiej niech pracują za darmo no może za miskę ryżu
- za PO paliwo było prawie po 7 PLN teraz jest po 5 - drożyzna (a po wyborach mogło być nawet droższe - słowa Donald Tusk)
- danina solidarnościowa idzie na niepełnosprawnych, trochę empatii
- co mają inwestycje do zwiększenia podatków?
POza tym oczywiście że za PO więcej zostawało w kieszeni - niektórym którzy np. rozliczali Vat, handlowali paliwami itp. Zostało im nawet sporo - podobno jakieś 250 mld PLN czyli prawie jeden budżet.

" w podatkach, akcyzach, vacie, opłatach, składkach, zusach " O konkrety prosiłem...KONKRETY! Już raz zieloną wyspę z rudym w tle widziałem. Teraz w necie łatwo znaleźć.... Tyle że obciętą, Grecja zielona wyspa znikła,,,, czy nie dlatego że nie pasi? "Przypominam- rząd nie ma własnych pieniędzy, a rozdaje z tego co nam zabierze." Znasz jakikolwiek rząd rozdający "swoje"?. Biznes w Jemenie..O tym nie pomyślałeś? Ponoć tam nie ma podatków:))

Jakubie. Prosty i skuteczny sposób na cięcie kosztów. Zatrudnij żonę, kochankę oraz resztę rodziny na minimalną, a jeszcze lepiej na czarno. Tylko jest problem- muszą pracować. Zrozumieją Twe troski, więc minimalna może być tylko na papierze. Rowerem też można dojechać, z zyskiem dla zdrowia. Bo zdrowie jest najważniejsze.

Nawet mój 11 letni syn wie ,że 500 które co miesiąc otrzymuje jego mama pochodzi z uszczelnienia systemu podatkowego -jest to podatek VAT który kiedyś trafiał do kieszeni nielicznych powiedzmy kombinatorów!Jak można być takim niedoinformowanym....-no sory nie chcę obrażać barana!

Uszczelnij się sam. Bzdury i kalumnie przełącz TVPis na Polsat bo TVN jest zle. Co za bzdury. A Kopernik była kobietą.

Pamięta ktoś "Podwyżka VAT na odzież dla niemowląt i ubranka dla dzieci " To ile to p. Jakubie ówczesne rządy miłości panu "zwróciły"? Pamięta pan ówczesne stawki "w podatkach, akcyzach, vacie, opłatach, składkach, zusach"? Odpowiedź typu- wtedy jeszcze dzieci nie miałem- nie liczy się. Podejrzewam że i dzisiaj pan ich nie ma. W sumie to chyba dobrze p. Jakubie że Grzesio Schetyna przepadł:)) Był czas że 500+ przebijał na 1000+.

PiS daje 500????
ale z czyjej kieszeni?
nie rozdają swoich pieniędzy tylko nasze.
Porażka..

Jaki ciemnogród wiadomo, ze to nasze pieniądze które teraz dawane są na Polskie dzieci a nie jak za PO podatki nam brali a pieniadze znikały nie wiadomo gdzie. A Polskie dzieci były często niedożywione. Niektórzy nadal teskniom za tym gdzie Polak tanią siłą roboczą dla zachodu a Polskie dzieci to śmieci europy. W ażdym cywilizowanym kraju państwo pomaga rodziną i dzieciom ale oczywiście bogacze nadal by chcieli by Polak jak to powiedziała Merkel tyrał za miskę ryżu.

Jak sie martwisz z której kieszeni to popatrz teraz z której kieszeni dostaną komuchy, korwiny,itp zdiet poselskich?

Pani Kora myśli, że PiS daje jakieś swoje pieniądze, a nie te, które wcześniej zagrabił przez wyśrubowane podatki. No cóż, Nobla z ekonomii nie dostanie...

Ja rozumiem że można się ideologicznie zgadzac z partia która rządzi lub nie, ale co to ma być żeby powiedzieć że jak ktoś dał 500 zł na dziecko to należy mu się mój głos. I w jednym masz rację białe jest białe a czarne jest czarne wbrew temu co mówi Twój prezes. Na jedzenie ciężko pracujemy z moją żoną odbieramy wynagrodzenie z którego państwo zabiera wysokie podatki. Płacimy za przedszkole, szczepienia dziecka, niezbędne książki, wycieczki przedszkolne, teatrzyki bo takie przecież w przedszkolu też już są. Na tym niech się skupi rząd - aby moje dziecko miało wykształconych pedagogów, aby żłobek i przedszkole było darmowe - zrozum kobieto że to nie sztuka dać pieniądze a to co zrobili było jedynie kupieniem wyborców.

Właśnie chodzi o to, że obecnie rządzący mają zupełnie inne podejście do problemów. Obecnie dostajesz 500 na dziecko i masz, choćby częściowo na przedszkole lub inne wydatki. Za czasów PO kiedy moje dzieci chodziły do przedszkola dostałem zero, fige z makiem. Wszystkie szczepienia, przedszkola itp musieliśmy opłacić sami - to jaka miała być motywacja do posiadania dzieci - całe pokolenie ma po 1, a demografia to będzie największy problem w przyszłości. Natomiast PO potrafiła w tym temacie tylko wyświetlać durnowate reklamy w tv typu rozmnażajcie się bo za 30 lat nie będzie miał kto płacić na twoją emeryturę. To była właśnie kwinesensja ich sposobu myślenia - nie robić nic, tylko PR się liczył. A słowami klasyka "piniondze" się znalazły (oczywiście że z naszych podatków bo skąd, za PO też je płaciliśmy) tylko trzeba było nie pozwolić je na lewo i prawo rozkradać.

Drogi wspolmieszkancu Lubonia ale chyba nie chcesz mi powiedzieć że 500 zł miesięcznie motywuje Cie do posiadania większej ilości dzieci? Ja nie krytykuje kogoś za poglądy ideologiczne co do wybrania partii, mi nie jest blisko ani do tego rzadu ani do tego który rządził przez 8 lat, ale coś mnie trafia jak slysze że wyciągnięcie pieniędzy podatnika i danie mu ich ponownie nazywa się "polityka prorodzinna", przecież szanowni Państwo nie bądźmy dziećmi, niech każdy popiera kogo chce - na tym polega wolność wyboru, ale nie dajmy się oszukiwać że ten program ma zachęcić do zwiększenia rodziny. Budownictwo społeczne aby młodzi mieli gdzie mieszkać, polityka dla seniorów którym dzieci nie muszą dokładać na ich stare lata, dobre kształcenie dla dzieciaków, dodatkowe zajęcia w ramach szkoły finansowane nie z kieszeni rodziców, dobra opieka zdrowotna - to mnie zachęci do posiadania dużej liczby dzieci, a nie danie mi pieniędzy.

Jesli masz dzieci to musisz wiedziec co spowoaduje zwiekszenie prawdopodobienstwa checi ich posiadania. Przede wszystkim bezpieczenstwo ekonomiczne rodziny.Nikt nie bedzie sie decydowal na dzieci ze wzgledu na to ze byc moze bedzie mial dobrych pedagogow a nie bedzie mial co wlozyc do garnka.

Szanowny Pyrkoszu, ale bezpieczeństwo ekonomiczne rodziny nie jest uzależnione od programów socjalnych i Ty również jako posiadający dzieci na pewno to wiesz. Dobry pedagog to ten który może się rozwijać, jest dobrze opłacany, dobry lekarz to ten który może spokojnie zrobić specjalizacje i nie musi się martwić przez pierwsze lata pracy co i jak ale może poświęcić się nauce i rozwojowi bo kiedyś będzie nas leczył i będziemy chcieli aby to był dobry specjalista którego nie musimy opłacać z własnych środków lub czekać na bardzo odległy termin wizyty, dobra szkoła to ta w której zajęcia nie są na dwie zmiany i brakuje w niej nowoczesnego sprzętu. Bezpieczeństwo ekonomiczne mojej rodziny zależy od mojej pracy i mojej żony, to jakimi będziemy fachowcami w swoich dziedzinach na rynku pracy zdefiniuje nas i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli mamy dać te pieniądze to dajmy, ale tym którym są naprawdę potrzebne - nie wszystkim. Ci którzy są niezależni finansowo lub chociaż samodzielni poradzą sobie bez tego. Mówisz o tej części społeczeństwa w swojej wypowiedzi która wymaga wsparcia, ale to nie jest ta droga którą powinno iść państwo, Polska to nie jest arabska monarchia która ma płacić swoim obywatelom zapewniając sobie brak krytyki i buntu z ich strony. Zwolnijmy z podatków najbiedniejszych, pomóżmy im się przekwalifikowac i nabyć nowe umiejętności które pozwolą im zdobyć prace, rozwijamy, pomóżmy samotnym rodzicom podjąć pracę zapewniając wsparcie w różnych dziedzinach, ale nie przez wyciągnięcie i rzucenie pieniędzy. Stworzymy warunki do tego jako Państwo.
Pozdrawiam serdecznie pomimo różnego zdania

bo nie stać mnie żeby go nie brać! Bo ceny tak poszły do góry, że człowiek zaatanawia się dwa razy zanim kupi kostkę masła. Rząd dał 500+? Ciekawe z czego je dał? Z naszych uczciwie zarobionych pieniędzy! I rozdaje patologii spod bloku, którzy siedzą i chleją ale zrobili sobie 5 dzieci, więc dostają do łapy więcej niż ja zarabiam!

Ciekawe co z pieniędzmi uczciwie pracujących ludzi robił poprzedni rząd?

Rozumiem głos oddany na PO PiS nawet PSL ale nie mogę zrozumieć jak można głosować na komunistów i ped... LGBTZX
Masakra ludzie

Musisz poszerzyć horyzonty. Wyborców Lewicy jest w naszym mieście dość dużo: 16,35% to więcej niż średnia dla całego kraju. Za 4 lata wynik będzie jeszcze lepszy:)

Musisz poszerzyć horyzonty. Wyborców Lewicy jest w naszym mieście dość dużo: 16,35% to więcej niż średnia dla całego kraju. Za 4 lata wynik będzie jeszcze lepszy:)

Gdzie ty człowieku masz teraz komunistów????...poczytaj troche i idz po rozum do głowy.......

"masz teraz " Słowo klucz. Teraz robią za biznesmenela. Wiadoma rzecz- lis sierść zmienia, lecz nie obyczaje. Czytać nie muszę, znam z autopsji, a szerokość pleców w 68 pałą miałem mierzoną. I tylko bez żadnych tam skojarzeń- ino o Dziady chodziło. Te pyski czerwone jeszcze czasami spotykam.... i to w Luboniu.

Czas sie oddać modlitwie i medytacjom a nie młodych ludzi z lewicy nazywać komunistami....kijki i marsz na wzgórze...

A jednak gł...w nie sieją. Sami się rodzą.... tylko po co? O postępowej a nowoczesnej samoaborcji nie pomyślałeś. Fakt, jest problem- trzeba myśleć

Już w okresie międzywojennym do Lubonia przylgnęła nazwa "Czerwony Luboń". Coś w tym musi być. Obojętnie w których wyborach komuchy zawsze górą. I niech żaden z was się nie łudzi, że Po to liberałowie lub centrum. To także zwykli złodzieje bandyci, którzy zabierali nasze pieniądze wbrew prawu a żaden Polak nie miał na to wpływu ( w spr. OFE Rzepliński stwierdził "co prawda nie jest to zgodne z Konstytucją ale rząd był w potrzebie"). PiSiory chociaż rozdają pieniądze społeczeństwu nie zawsze z głową ale w budżecie nie mają braków.

Jeszcze nie mają, kwestia czasu

Prorok jaki, czy co? Nie pamiętasz:) co było, a wieszczysz co będzie? "Piniendzy po prostu nie ma ! " Równie dobry Tobie prorok mniejszy wieszczył. Równasz Vincentowi? Tyle że Vincent na wyspach, a Ty w Luboniu. Narracja ta sama.. i chcesz by traktować Cię poważnie?