Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Uwaga na oszustów - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która chciała za pośrednictwem naszej gazety ostrzec mieszkańców przed oszustami.

Chciałabym ostrzec wszystkich przed oszustwem na blika.Dzisiaj w godzinach popołudniowych ktoś włamał się na moje konto na Facebooku.Rozesłał za pomocą Messengera prośbę do moich znajomych o podanie kodu blik , ponieważ podobno nie mam pieniędzy na odebranie paczki wartości 500 złotych.Dowiedzialam się o tym od znajomych i rodziny którzy od razu do mnie zadzwonili i nie dali się nabrać.Od razu chciałam napisać post z ostrzeżeniem,ale ten ktoś skutecznie mi to utrudniał.Dopiero zmiana hasła przyniosła rezultat i mogłam coś opublikować..Byłam też na policji.,ale niestety takiego speca od oszustw ciężko namierzyć, ponieważ bardzo szybko zmieniają adres ip. Czytałam wcześniej o takiej metodzie oszustwa, ale nie sądziłam że mnie to spotka. Jeśli można to proszę moje ostrzeżenie opublikować na łamach waszego serwisu - pisze mieszkanka.

hak

Odpowiedzi

To jest ludzka głupota ponieważ oni wasze hasło i maila pozyskuja z fake news wchodzicie na stronę nie patrzcie czy ta strona jest wiarygodna, a ludzie podają swoje dane do FB, aby się dowiedzieć coś co jest nie prawdą, no ale niestety ludzi nie wychowasz

Nie wychowasz ale możesz nauczyć języka polskiego.

Ten facebok to kompletna bzdura- jest dla ludzi co nie szanują własnego czasu!Rozumiem jeszcze że znudzone dzieciaki tak się zabawiają ale dorośli ludzie?To juz lepiej łapać ryby albo puszczać bąki!