Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Komentarze Czytelników

Na stronie tej umieszczone są komentarze Czytelników dodane przez nich we wszystkich postach na naszej stronie.

a reszta kominem...........

Za to że otrzymasz ten kompostownik czeka cię jednak kara drogi lubonianinie gdyż od tego momentu możesz wystawić tylko dwa worki na bio- taki kruczek w umowie za karę że chcesz być eko. Ten kto konstruował tą umowę widać sam żyje w blokowisku i nie zna się na realiach pielęgnacji ogrodków przydomowych, same liście z jednego orzecha włoskiego z jednego tygodnia to u mnie 6 worków a na kompost tego wrzucić nie można.

Czyli po popołudniowym "obzarstwie", trzeba zaplanować sobie dłuuugi spacerek, albo przejażdżkę autobusem linii 610 ... Ewentualnie rowerami- no i wszyscy zadowoleni :D

No właśnie nie... proszę sprawdzić kalendarz

W niedzielę przecież sklep jest zamknięty.

Gratuluję wyboru miejsca. W soboty i niedziele i tak nie ma gdzie pod FACTORY porzucić samochodu. Jeśli festiwal zabierze część parkingu to będzie niezły sajgon

Proszę najpierw pójść na Festiwal, a później pisać głupoty. Jest tam przepyszne, zdrowe jedzenie. Każdy coś dla siebie wybierze. Burger to nie tylko śmieciowy McDonald's, ale pyszna wołowina (klasyczna lub szarpana). Można przypomnieć sobie smaki z wakacji np hiszpańskie churrosy... mniam

To dlaczego je karmisz czymś takim? Rusz cztery litery i przygotuj zdrowy posiłek!

Burgery, frytki, zapiekanki ?Po co propagować to śmieciowe jedzenie? Od tego nadmiernie tyją nasze dzieciaki

Burgery, frytki, zapiekanki ?Po co propagować to śmieciowe jedzenie? Od tego nadmiernie tyją nasze dzieciaki

Oj, pani burmistrz może być niezadowolona. Tęcza nad Luboniem.

Dziękujemy za komplement, kochamy nasza wieś. Od 1956 duża "wieś"

To tęcza na miarę waszych możliwości. Od dziesięcioleci nic bardziej wartościowego nie pojawiło się w waszym wiejskim grajdołku.

Oczywiście, że zamieszczę. Jeśli wielkość kubła będzie też zależna od liczby mieszkańców w gospodarstwie, to dam radę. Jest coś takiego jak zgniatanie plastików, darcie kartonów, kartek itp. Teraz mam jeden pełen worek z plastikiem i jeden z papierem. Rzadko bywa abym miał więcej - przy 6 osobach w gospodarstwie.

Tęcza w ogóle jest fajna, aż miło było popatrzeć:)

Nie ze przeszkadzają ale specjalnie przyjeżdżają przed samochodami. Gorzej będzie jak jakiś wjedzie pod i będzie płacz mamusie. A te słownictwo dzieci to już masakra.

Można pogodzić, ale trzeba chcieć. Ale po co?To nie leży w interesie władz. Jeśli jesteśmy skluceni i nie działamy oddolne razem, to władze robią co chcą. Ni ma brata..

Autor listu ma rację. Jednak niestety Burmistrz i radni są obojętni na prawdziwe potrzeby mieszkańców. Niestety lepiej nie będzie. A przy takiej Burmistrz będzie jeszcze gorzej. Kobieta żyje w swoim świecie, samozacwycie. Jest całkowicie niepraktyczna w tym co robi. Przykre to bardzo. Szkoda mieszkańców, bo żyć tu będzie coraz gorzej.

To oczywiste, że plan zagospodarowania jest i zmiany w nim są trudne. Ale mam istotne pytanie: gdzie dzieci z NCL mają pograć w piłkę? Tzw. Polana była jedynym miejscem, które się do tego w miarę nadawało. Zaraz odezwą się osoby, które powiedzą że można udać sie na boiska. Po pierwsze wielu rodziców obawia się, żeby dzieci spędzały czas w miejscach oddalonych od domu (po prostu się boją); po drugie inne boiska są bardzo oblegane przez okolicznych mieszkańców; po trzecie w trakcie kampanii wyborczej były obietnice, że miejsce do gry w piłkę w NCL powstanie. Odganiamy dzieci od telefonów i co dalej? W piłkę grać nie ma gdzie, na deskorolkach i hulajnogach nie mogą jeździć bo przeszkadzają itp itd

Z całym szacunkiem, ale autor listu wykazuje daleko idącą fantazję, oderwaną od "urzędowej" rzeczywistości związanej z wieloma czynnikami, które uniemożliwiają realizację zaproponowanej listy życzeń. Po pierwsze najważniejszy dokument normujący funkcje przeznaczenia danego terenu, jakim jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie przewiduje tam placów funkcji rekreacji a budynki użyteczności publicznej. Jego zmiana wymaga m. in. szeregu konsultacji społecznych, a z tego co wiem mieszkańcy bezpośrednio sąsiadującego z blokiem terenu nie są zainteresowani dodatkowymi funkcjami takimi jak skate park z uwagi na potencjalnie generowany hałas. Ponadto, wybieg dla psów zawsze jest kontrowersyjnym tematem i posiada co najmniej tylu samo przeciwników jak i osób, które prowadzałyby tam swoje czworonogi. Z pewnością nie obyłoby się bez protestów. Wystarczy przytoczyć prozaiczną sytuację, która kilka lat temu miała tam miejsce a dotyczyła zwykłej ławki, która na prośbę mieszkańców została stamtąd usunięta z uwagi na nocne hałasy osób z niej korzystających. Oczywiście pełna zgoda co do przestrzegania zasad wyprowadzania czworonogów i obowiązku sprzątania po nich, jednakże to już kwestia mentalności i wychowania właścicieli. Moim zdaniem warto spróbować poszukać innego terenu do wykorzystania pod wskazane przez mieszkańca funkcje, z pogodzeniem woli wszystkich mieszkańców, albo wywołać temat i zapytać Miasto czy jest skłonne do zmiany obecnie zapisanych planów. P.S. Zasady Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego są dziecinnie proste i dostosowane do minimalnego wysiłku, którym należy się wykazać, aby złożyć poprawnie wniosek, wystarczy chcieć. Nie tylko chcieć krytykować.