Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Komentarze Czytelników

Na stronie tej umieszczone są komentarze Czytelników dodane przez nich we wszystkich postach na naszej stronie.

Nie będę za bardzo krytykował działań których nie widzę. Tym bardziej jeśli nie ma jakichkolwiek działań, tym bardziej nie mam podstaw do krytyki.
Pani MM to ma migrenę, to covid, ale nie jest pewna, a władzę w Luboniu ma manipulator- Wiktor z Plewisk.

Wszystkim zainteresowanym działaniami policji w Luboniu polecam to zdjęcie e-lubon.pl/news/2019-11-29/lubonski-komisariat-policji-wzbogacil-sie-o-nowy-radiowoz-16560 Przecież to widać, że MM aż się rwie do służby...

Ja się co prawda nie zapisuję, bo kojarzy mi się z pałą, ale mamy 21 niewykorzystanych obywateli, którym płacimy dietę. Oni za to mówią tylko jestem za, a kilkoro się wstrzymuje. Gdyby z nich utworzyć patrole piesze lub rowerowe, to wychodzi ich 10. Tu pojawia się kłopot, bo liczba 21 ciężko dzieli się przez 2. Tu jako rezerwa pojawia się Wiktor z Plewisk i on mógłby patrolować teren w nocy z 21 radną.
Panią redaktor poproszę o sondę czy pomysł się podoba>

Na początku roku było tak, że wieczorem 1 radiowóz obsługiwał Luboń i gminę Mosina.
Złodzieje w Mosinie, policja w Luboniu, lub odwrotnie. Mijają się w Puszczykowie.
Podobnie 1 radiowóz obsługuje gminy Komorniki i Stęszew. Można się pocieszyć, że u nas odbierają telefony, a tam nie. Jak ktoś pojedzie osobiście, to to czy wpuszczą zależy od tego czy działa domofon.
Tam komendant mówił, że nie może zlecić naprawy, bo musi dostać zgodę z Miejskiej czy z Wojewódzkiej.
Złodzieje ponieśli straty w czasie lockdownu i teraz odrabiają. Metoda in vitro nie jest jeszcze na tyle dopracowana, by komendant przy jej pomocy rozmnażał policjantów, czyli jest jak jest. Jeszcze dochodzą im te obowiązki covidowe ....
Jeśli od początku roku się pogorszyło, to teraz 2 gminy obsługuje pół radiowozu, ale nie wiem czy jest część przednia czy tylna.

Mieszkamy moze 100m w lini prostej od komisariatu, droga troche dalej bo trzeba jechac prosto i w prawo- moze max 200m. Ale co z tego jak od maja 2019 juz 3 razy kradli w naszym bloku katalizatory.
Jak w marcu tego roku policyjny radiowoz zgubil sie pod naszym blokiem ( bo na bank pierwszy raz jechali droga ktora jest bez przejazdu :).) czytając komunikaty to bylo wielkie poruszenie ze policja znalazla do nas droge.
Standardem sa nocne rajdy i drifty na Al Jana Pawla II miedzy rondami na pulaskiego i wschodniej. Wystarczyloby stanoc z boku i ok 22-24:00 mandaty murowane za stwarzanie zagrozenia.
Pamietam jak w styczniu delikwenci jadac pulaskiego chcieli sie zabawic. Zrobili 2 kolka na rondzie i za trzecim razem wpadli w poslizg i skonczyli na poboczu obok budowanego bloku Al. JP II 8. zostawili zderzak wbity w gorke. Po 15 min. wrocili we dwojke pieszo i zabrali zgube :)

Może kiedyś z policją będzie tak jak teraz z wojskiem? Kiedyś (20 lat temu) służba wojskowa to był obciach, strata czasu i powód do wstydu - dzisiaj to szansa na stabilizację finansową i raczej spokojną przyszłość. Swego czasu po studiach stwierdziłem, że wstąpię w szeregi policji we Wrocławiu, ponieważ tam mieszkała moja przyszła żona - nie przyjęto mnie bo: nie miałem meldunku we Wrocku, mieli mnóstwo chętnych ze średnim wykształceniem i bardzo podejrzliwie patrzyli na kogoś, kto z dyplomem wyższej uczelni chciał zasilić ich szeregi - chyba nie wypadało czy jak? Teraz, podobnie jak w Straży Pożarnej, mają 4 kandydatów na 8 etatów i pewnie z pocałowaniem w rękę biorą każdego kto by się zgłosił...

Post trafiony w punkt - 100% racji...

Pan Komendant przynajmniej był szczery. Trudno uchronić przed złodziejami tak duży komisariat.
Mniej więcej w tym samym czasie (chyba na początku roku) jakiś policjant (nie wiem czy komendant) mówił burmistrz i radnym,że w Luboniu nie kradną, a młode pelikany dokonały połyku takiej dezinformacji, bo im tak wygodnie . Później na ulicy widziałem jakichś gości , którzy moim zdaniem dokonywali "obcinkę":.
Przemiła dyżurna powiedziała, żebym zadzwonił za godzinę, to może patrol z Mosiny wróci.
Powiedziała też jak nie chcę czekać, to mam dzwonić na 112. Połączyło mnie chyba z oddziałem zamkniętym szpitala w Kościanie, bo treść pytań wskazywała że po drugiej stronie drutu siedzą czubki. Rzuciłem telefonem.

Policja to teraz korporacja pełną gębą: statystyki, targety, kluby brązowego języka, awanse dla swoich. Kto by chciał w tym grajdole robić do tego za psie bejmy. A na marginesie to prawda że zawinęli pedofila kościelnego w Luboniu w tym tygodniu? Nie podaję parafii na razie.

Okradziono nas 3 lata temu - trauma ogromna i bardzo Pani współczuję. To co utkwiło mi najbardziej w pamięci z dnia, w którym nas okradziono to słowa jednego z policjantów: " I tak za 30 dni umorzymy"...
Nie wiem naprawdę po co w Luboniu jest policja? Na drogach pełno idiotów, którym się wydaje że miasto to tor wyścigowy a do tego ci sami kretyni uczestniczą w konkursie na najgłośniejszy układ wydechowy. Naprawdę to taki problem postać chwilę na Żabikowskiej albo Sobieskiego i zabrać kilka dowodów rejestracyjnych i praw jazdy? Mieszkańcy są okradani i z góry się zakłada, że sprawców się nie znajdzie bo bezczelni złodzieje nie zostawili odcisków, podpisów i danych adresowych...
Popisówki w stylu sporadycznego namierzania jakichś miernych dziupli samochodowych nikogo nie ruszają bo i tak w większości części pochodzą pewnie z aut z Niemiec i nie dotyczy to bezpośrednio mieszkańców...
W Luboniu mieszkam od 10 lat i również dzielnicowego nie widziałem ani razu nie wspominając o patrolach. Czasami mignie radiowóz ale to chyba w drodze po paliwo na stację albo po kebab.
Przypuszczam, że takiego stanu rzeczy należy dopatrywać się w kretyńskich przepisach i obostrzeniach dotyczących policjantów - kiedyś widok policjanta wzbudzał należny szacunek i respekt. Dzisiaj ten sam policjant musi się dwa razy zastanowić zanim coś zrobi lub powie bo jeszcze go przestępca oskarży o naruszenie nietykalności osobistej lub o spowodowanie traumy. Może ktoś z miłościwie nam panujących w końcu pójdzie po rozum do głowy i przyjrzy się nie tylko uprawnieniom policjantów ale także ich zarobkom...

Ja bym nie szukał odpowiedzialnych wśród szeregowych pracowników. To Przewodnicząca odpowiada za odpowiednie zwołanie sesji. Nasza Przewodnicząca jest nadwrażliwa na oczekiwania p.Popławskiego i jak ten jej coś podrzuca coś w dniu sesji, to wstawia to tak, jakby był to projekt przedłożony tydzień wcześniej.
Oboje działają w recydywie.
Podobnie było na sesji w lutym, gdzie przed sesją podmienili w ostatniej chwili na projekt niedorzeczny, pisany na kolanie i RIO to uwaliło. W takim przypadku odstawiają szopkę, że to wina RIO lub Wojewody i 2 radne są zaangażowane w zadawanie Popławskiemu ustawionych pytań w stylu:"Panie burmistrzu, proszę powiedzieć że to nie pan dał ciała, ale to znowu wina RIO i Wojewody", Najpierw uchwalają Statut, ale problem w tym, że nikt go nie zna, włącznie z Przewodniczącą, władzami i miejskim prawnikiem. Rada Miasta nie może działać jak banda rzezimieszków.

A kto z urzędników za takie rzeczy odpowiada? Biuro rady miasta?

Kiedy włączam transmisję sesji to czuję pleśń. Po obejrzeniu się kąpię, żeby to we mnie nie wniknęło.
No właśnie gdzie ta transmisja?. Czy niektóre scenki są nagrywane powtórnie?
Gdybym coś mógł poradzić coś tym małym oszustom podmieniającym uchwały przed sesjami, to niech sobie założą spółkę z bardzo ograniczoną odpowiedzialnością i niech robią przekręty na vacie.
Lubonia niech w to nie mieszają.

Forum było Obywatelskie do czasu kiedy za drugiego Szmyta przejęło władzę i jej do tej pory nie oddało. Kiedyś nawet jakiś poziom reprezentowali i w stosunku do formacji śp. burmistrza Kaczmarka tchnęli świeżością. Teraz jest dokładnie odwrotnie...............

Nie ma się co dziwić ludziom, którzy chcą się zajmować swoimi sprawami, swoim życiem. Nie mają zdrowia do sytuacji, gdzie wypowiadają się na forach, a tu nagle urzędasy po przykrywkami ich atakują. Czują się zakrzyczani, dlatego wolą się nie interesować. Od ponad 30 lat ulice mają gruntowe, palą węglem, nic się i tak nie zmienia.

Kto widzi ten powinien zauważyć różnicę miedzy programem zamieszczonym na e-luboń, a tym:
http://lubon.kylos.pl/Rada_Miasta_kadencja_VIII/index.php?katalog=XXV%20z%20dnia%2024%20wrze%C5%9Bnia%202020
Jest takie słynne powiedzenie :" gospodarka, głupcze". U nas powinno obowiązywać: Statut głupcy.

Na e-luboń artykuł o ssesji został zamieszczony o 10:40. Projekt o którym mowa w pkt.9 powstał o 11:13.
Nawet więc po zamieszczeniu komunikatu na e-luboń, ktoś w jakimś WC pracował nad projektem uchwały.
To typowa legislacja kiblowa.

Ja byłem nonstop w pierwszej części sesji do przerwy oglądając i słuchając. Po przerwie tylko fragmentami i tylko słuchając.
Chwilami byłem sam, chwilami były 3 osoby, ale najczęściej 2 osoby (przynajmniej w pierwszej części - to akurat pamiętam doskonale bo oglądałem. Po przerwie słuchałem już tylko "jednym uchem", więc obserwacji nie poczyniłem

ALE TO WSZYSTKO NIEISTOTNE, bo czy była nas 2 czy 3 ... czy nawet 5, to nadal daje nam wynik ok. 0,01% i to nadal daje nam obraz zainteresowania sprawami miasta, zwłaszcza w kontekście większej aktywności obywatelskiej w innych miastach i gminach (ale to moja subiektywna ocena, być może zbyt emocjonalnie traktuję Luboń i wiarę w to, że powinno tu być inaczej)