Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Komentarze Czytelników

Na stronie tej umieszczone są komentarze Czytelników dodane przez nich we wszystkich postach na naszej stronie.

Ja mieszkam w Luboniu od urodzenia, jestem zameldowana, płacę podatki i nie czuję się lepiej potraktowana niż osoby bez meldunku. Może jakoś zachęcić...Ale to chyba wygodnie ,jest na co zwalić nieudolność i pójście po najmniejszej linii oporu.Mam ochotę się wymeldowac I raczej to zrobię na znak protestu, że nie podoba mi się to co dzieje się w tym mieście.

W Luboniu jest tak mało zieleni.
Pani burmistrz chwali, że dostała dofinansowanie na zieleń a tak naprawdę chce zniszczyć ostatnie zielone miejsca w Luboniu, gdzie dzikie zwierzęta mogą mieć schronienie.
Czy wszystko musi być zrobione pod Ludzi?
Czy nie można zostawić zielonego skrawka ziemi?
Mam zapytanie do mieszkańców po za Warta i małym wzgórzem Jana Pawła, gdzie można iść z dzieckiem, psem na spacer?
Do Poznania?

Nie jestem w temacie obietnic rządzących. Faktycznie obecna "władza" obiecała robić coś w kierunku poprawienia sytuacji z hałasem z A2 ?

Też mieszkam przy Sikorskiego i hałas z autostrady jest dla mnie bardzo uciążliwy.Dlatego bardzo chętnie pomogę/ włączę się w każdą akcję ,która poprawi ,nam mieszkającym w sąsiedztwie autostrady nasz byt.Jestem b.zainteresiwana tematem i liczę ,że po tym jak dołożą trzeci pas ruchu poprawią również ochronę przed hałasem.Glosowalam na obecne władze i liczę , że nie pomyliłam się ci do ich lojalności.

Witam, za posrednictwem portalu chciałabym zadać pytanie do osob decyzyjnych w translub lub ztm. Dlaczego zmienił sie rozklad lini 603? Mozna by wprowadzic drobne zmiany,a nie przy okazji likwidacji 1 kursu mieszac caly rozklad. Ludzie dojezdzaja do pracy latem takze. Prosze o odp czy od wrzesnia kursy lini 603 wroca do poprzednich? Sa takie plany? Przy okazji pytam,dlaczego na tej lini nie jezdza autobusy hybrydowe zakupione przez miasto? Dziekuje

To może chociaż tramwaj konny do Lubonia? A w budynku po Zakładach Ziemniaczanych z którym przez 20 lat nie wiadomo co zrobić byłaby zajezdnia i stajnia!

Ręce opadają

Jeżeli dobrze pamiętam to po zakończeniu prac związanych z poszerzaniem obwodnicy ma być wymieniana pozostała infrastruktura czyli m.in. ekrany. Mają być i dłuższe i wyższe. Pewnie na stronie GDDKiA będzie info.

Nie widzę przeszkód tylko zapewne potrzebna jest jakaś zgoda i odpowiednie wskazanie miejsc i rodzaju drzew.

Takie nasadzenie niewątpliwie potrzebne mogliby w czynie społecznym wykonać zainteresowani lokatorzy pod patronatem UM!Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólny sensowny wysiłek na rzecz dobra własnego!

Również chętnie poznam odpowiedź na temat ekranów. Była bodajże jakaś decyzja ze strony Ochrony Środowiska i ekrany miały być podwyższone itp ale na czym dokładnie stanęło to nie wiem. Pytanie czy jeśli je zrobią to czy zostaną wykonane pomiary hałasu na różnych wysokościach. Ponadto przydałyby się jakieś dodatkowe nasadzenia drzew w pasie przy autostradzie, może to też by coś pomogło.

Chyba sobie żartujesz. Masz psa to sam zapewniaj mu atrakcje. Nie dość, że z publicznych środków zbudowano wybieg, to jeszcze jęczy jeden z drugim, że mu mało. Co za problem - zbuduj najwspanialszy wybieg dla psa na własnej posesji z własnych środków.

adB, W ubiegłym roku ktoś zgłosić projekt nowelizacji wybiegu dla psów. Projekt został odrzucony. Odpowiedź; wybieg zostanie przeniesiony. Oczywiście nie zostanie przeniesiony, nie zostanie poprawiony stan starego wybiegu , ktory jest żenujący... "przejdą lata i wieki przeminą" jak mówi klasyk... najważniejsze są kolejne boiska i place zabaw... psy i ich opiekunowie to drugorzędna kategoria istot, ktore niech sobie czekają ...

Ty durniu bezmózgi. Jaki konfident? Zgłaszanie łamania prawa, dewastacji, sabotażu, uciążliwego zachowania to obowiązek, a nie donoszenie. Przez takich kmiotów jak ty prostactwo i chamstwo się panoszy i ma się dobrze. Nie rozmnażaj się, buszmenie. Jeden przygłup wielkiego kalibru wystarczy. Co za palant...

kręcenie bączków odbywa się nawet w takim nie do wyobrażenia miejscu jak plac zabaw przy Bukowej ! Dlatego prosimy o uwzględnienie w planie dokończenia fragmentu ulicy i koniecznie - ZAMONTOWANIE PROGÓW SPOWALNIAJĄCYCH !

odnośnie ptaków i wycinki drzew śmiech na sali!!! jeszcze jestesmy my, którym drzewa są niezbędne!!! i nie życzymy sobie ich wycinki w żadnym miejscu!!!

odnośnie ptaków i wycinki drzew śmiech na sali!!! jeszcze jestesmy my, którym drzewa są niezbędne!!! i nie życzymy sobie ich wycinki w żadnym miejscu!!!

I sami widzicie zacni Lubonianie ile gnid do naszego miasta przywlekło się, lub co gorsza z wcześniej przywleczonego dziadostwa tu się ulęgło. Dający tytuły posta Patologia, grz czy głupawe Hehhe są doskonałym przykładem. I nic to, że pryszczate to jeszcze. Między nami to coś będzie żyło... byle krótko

Ale niech to robią z dala od mojego okna i z dala od miejsc gdzie są inni ludzie.