Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nie otworzył drzwi? - list do redakcji [odpowiedź z firmy Translub]

27 września br. do naszej redakcji napisała pani Alicja, która była zbulwersowana zachowaniem kierowcy linii 690 w dniu 25 września br..

Właśnie moje dziecko składa oficjalna skargę na kierowcę autobusu lubońskiego linii 690. Nie otwarł im drzwi!!!! Zrobiły by to same gdyby był przy tych drzwiach guzik. Tym sposobem nie zdarzyły na j. Angielski. Było to ok. 14.10 na ul.Kościuszki. Może kiedyś się temu panu też tak będzie można odwdzięczyć !!!!!!! Proszę o interwencję - pisze zdenerwowana Czytelniczka (pis.oryg.).

Sprawę przekazalismy do firmy Translub. W dniu 16 października dostaliśmy poniższą odpowiedź. 

Szanowni Państwo

W odpowiedzi na pismo z dnia 27 września br. dotyczącego zdarzenia na linii 690 ok. godziny 14.10 w dniu 25.09.2017 roku - informujemy, że w przedmiotowej sprawie zostało przeprowadzone postępowanie wyjaśniające.

Pani kierowca, obsługująca linię 690 , została zobligowana do złożenia wyjaśnień w sprawie. Oświadczyła ona, że przedstawiona sytuacja z jej udziałem o wskazanej godzinie na ul. Kościuszki w Luboniu nie mogła mieć miejsca , ponieważ w danym dniu, w określonym przedziale czasowym, linia 690 miała znaczne opóźnienia sięgające do 20 minut.
Fakt znacznych odchyleń czasowych w stosunku do zaplanowanego rozkładu jazdy potwierdza przeanalizowana dokumentacja drogowa.
W drodze kompleksowych działań zmierzających do wyjaśnienia omawianego zdarzenia, wystosowaliśmy prośbę do Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu o weryfikacją opisanego przez skarżąca stanu rzeczy na podstawie systemu raportującego. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi zwrotnej.

Piotr Teuschner
Zastępca Kierownika
Działu Eksploatacji i Przewozów
P. T. "TRANSLUB" Sp. z o.o.

izi

Odpowiedzi

Drzwi to jedno a drugie to notoryczne spóznianie się autobusów tej właśnie linii. I nie sa to opóźnienia 5-cio minutowe tylko nawet ok.40-to minutowe.

Pewnie to był słynny z uprzejmości pan...

kłania się ortografia ;-)

chodzi o wypowiedż,a nie poprawnosc ortograficzna

proszę powiedzieć to samo w szkole - na przykład na klasowym wypracowaniu nie wspominając już o egzaminie maturalnym -> "chodziło mi o wyrażenie swoich odczuć a nie o to czy jest to poprawne z punktu widzenia ortografii". Jestem ciekawa jak zareaguje nauczyciel na takie słowa.

hahahaha w pełni zgadzam sie z tym komentarzem. Forma pisowni i ortografia tej pani woła o słownik ortograficzny ;)

A dziecko nie potrafilo sie odezwac?napewno kierowca otwarlby drzwi.

Pani Alicjo,to co pani napisała to trochę brzmi dziwne,autobus na przystanku a kierowca nie otworzył drzwi??????? nie wierzę.!!!! Dzieciaki raczej nie zdążyły na autobus a teraz wszystko na kierowcę!!!pozdrawiam .

Autor tej wypowiedzi chyba nie jezdzi komunikacja podmiejska. .
..wiele razy zdarzylo mi sie albo komus z rodziny ze kierowca zamykal drzwi i odjezdzal jesli ktos dobiegal do przystanku....albo nie otwieral drzwi bo mu sie nie chcialo....niektorzy kierowcy na tej trasie sa wyjatkowo niesympatyczni ......i bezkarni......

Potwierdzam... też składałam skargi bo mi jeden cham zamknął drzwi przed nosem na Dworcowej i odjechał ... biegłam mu prosto na przednią szybę.. też się wyparł cham .... drugi nie zatrzymał się na przystanku przez co godzinę dłużej wracałam do domu... w deszczu.... Oczywiście "NIE PAMIĘTAŁ"!!!! Ta firma to państwo w państwie... i to mają być usługi dla ludności??? wożą nas tymi rzęchami ..

Co zrobił?
Piszemy "nie otworzył, nie otworzył, nie otworzył...." i tak 100 razy, aż do skutku. Błagam, trochę szacunku dla własnego języka.

Dokładnie! Potem kolejne 100 razy "zdążyć, zdążyć, zdążyć ...."
Zanim się coś głupio napisze to lepiej to w słowniku sprawdzić niż narażać się na wstyd.

kto pozwala na zamieszczanie takich informacji, dzieciaki nie chciały na angielski pojechać i powiedziały mamie że niedobry pan z autobusu nie otworzył drzwi i nie dojechały a mamusia przecież nie wyzywa dzieci bo bezstresowe wychowanie no to kto winny jak nie pan z autobusu.

mamusie na kurs, nie angielskiego tylko polskiego

Pozmieniajcie te wszystkie zasrane rozkłady jazdy. Autobusy jeżdżą ''jak chcą'', co my możemy za to, że są korki czy inne dziwne sytuacje ? Pojazd powinien się pojawić planowo - po to jest rozkład . Czy to ma tylko szacować czas +/- 20 minut ??? Nigdy się nie wie, jak przyjedzie więc to chyba zadanie każdego z nas . Autobusy pojawiają się na przystanku i odjeżdżają gdy powinien odjechać 3 min później - człowiek potrafi przyjść na czas, a autobusu nie ma . Dla kierowcy liczy się to, że stanął na przystanku i pojechał . To jest kompletnie nie odpowiedzialne . Dość, że w Luboniu autobusy są ''małe'', a ludzi na 2 takie to na dębcu jeżdzą autobusy wielkie i w połowie puste . Logika miast :) Bądź kierowcy którym zapuka się w drzwi, a oni potrafią się spojrzeć , uśmiechnąć i pojechać - ludzka beszczelność . Kontrole powinny być ale nie tylko biletów na czym chyba się tylko skupiacie . To wszystko jest pod jednym wielkim znakiem zapytania .

Komunikacja miejska w Luboniu stoi naprawde na niskim poziomie.Smieszne przylaczenie nas do ZTM co nam dalo?.Kierowcow rowniez mamy w wiekszosci malo uprzejmych.Szczegolnie jeden z brzuchem.Pracuje takze jako kanar i mysli ze gdy ktos jest mlodszy od niego to jest jakims jego kolega ze mu na ty mowi??.Panie troche kultury i oglady potrzeba.Powinna nastapic wymiana calej kadry od gory po kierowcow .

Niektórych pasazerów nie powinno sie w ogóle do autobusu wpuszczac.Praca z ludzmi nie jest łatwa ,cierpliwosc mozna stracic w sekunde .Pomijam Pana ,bo nie znam sytuacji.

I jedna smerfetka

Wpis ukryty - niezgodny z regulaminem

Normalka... kierowcy zawsze się wszystkiego wypierają... sama składałam skargi, które skończyły się robieniem ze mnie głupka.

No i odezwali się... wszyscy klakierzy , kolesie i koleżanki pani kierowcy.... tylko w tej firmie jest się jednocześnie kierowcą i kanarem hahahahah

zawiść przez Ciebie przemawia-nie widze w tym nic zdroznego

a ja widzę!!!! nie potraficie się przyznać , że ta firma to dno

Najpierw był znany niemiły pan teraz okazało się że kierowcą była pani a do tego autobus był opóźniony. Czyli pierwsza hipoteza że gówniarzom na lekcję nie chciało się jechać jest najbardziej prawdopodobna.

skończcie już kolesie z pracy.. oskarżacie wszystkich w koło a sami udajecie niewiniątka... to obrzydliwe zachowanie i cały ten Translub do likwidacji się nadaje a autobusy na żyletki....

w sensie że pracuję w Translubie? Nie stać ich na mnie więc hipoteza nie trafiona.

Niestety, ale niektórzy kierowcy Lubońskich autobusów nie powinni wykonywać tego zawodu.
Nie raz jadąc autobusem z wózkiem prosiłam się o obniżenie podłogi żeby móc wysiąść ( nawet słowne prośby skończyły się tym, że obcy ludzie pomogli znosić wozek) kierowca miał to w du*ie.
Nie dziwne, że potem ludzie wolą jeździć samochodem niż komunikacja miejską.

Obniżanie podłogi w większości autobusów poza najnowszymi może odbywać się przy zamkniętych drzwiach więc zamykanie drzwi w trakcie wysiadania grozi przytrzaśnięciem pasażera natomiast obniżanie przed otwarciem drzwi co zajmuje trochę czasu naraża nas na obelgi że jesteśmy nieuprzejmi itp. autobusy w aglomeracji nie jeżdżą jak chcą tylko jak mogą co jest podyktowane sytuacją drogową i innymi czynnikami np.śpiący żul w autobusie.