Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Udostępniajcie i głosujcie

Kreatywna grupa zajęć rozwojowych w składzie: Kacper Borowicz z klasy 3a, Jakub Wierciński z klasy 7a oraz Maksymilian Wróbel z klasy 3a pod opieką pani Agaty Matyjasek oraz dumnie brzmiącą nazwą "Lubońskie Pyry" wymyśloną przez panią Alinę Wiatr nagrała spot konkursowy. Filmik dotyczący zawodu przyszłości, którym zdaniem chłopców jest operator drona bezpieczeństwa ma szanse wygrać sprzęt multimedialny dla naszej szkoły. Prosimy więc o oglądanie i jak największą liczbę udostępnień oraz polubień na YouTube. Na głosy czekamy do 9 grudnia.

Zespół Szkół w Luboniu

fot.: 

Odpowiedzi

jaka szkoła??

Zespół Szkół w Luboniu, czyli SP3 i LO.

Z tym dronem to kompletna bzdura-zrozumiałabym gdyby wymyślił to 4-latek ale stare konie i takie naiwne pomysły! Dlaczego?Bo dron latający w miejscu publicznym może spaść np.do wózka z niemowlakiem i go pokaleczyć! i kto weźmie odpowiedzialność-pani nauczycielka?Widziałam jak chłopcy bawili się nim nad Wartą i spadł na zaparkowany samochód aż się zakurzyło! Strach pomyśleć gdyby spadł komuś na głowę!Młodzież niech wybiera zawód typu mechanik aut elektrycznych,nastawiacz,konserwator robotów przemysłowych, operator obrabiarek CNC , ślusarz-spawacz jak również elektryk-konserwator!To są zawody dla przyszłych mężczyzn które są i będą na topie!

Dziękujemy za ten "ekspercki" głos w dyskusji.

Wydaję mi się, że to od zwykłego pomysłu zaczynali wszyscy genialni ludzie. Oceniać jest łatwo, a już szczególnie z aninomowego komentarza na portalu e-luboń, jednak w moim odczuciu powinniśmy wspierać młodych ludzi, wspaniałe umysły, bo to w rękach takich ludzi jest nasza przyszłość i uważam, że chłopcy osiągną kiedyś więcej, niż mogłoby się nawet wydawać.Gdybyśmy tylko się bali, a nie stawiali wszystko na jedną kartę i potrafili myśleć o niemożliwym, gwarantuję, że do dziś siedzielibyśmy w jaskiniach. Wiele dzieciaków będzie w przyszłości pracować w zawodach, których jeszcze nie ma, dlatego bardzo proszę, nie ograniczajmy ich do myślenia utartymi schematami, chodzenia wydeptanymi ścieżkami oraz kurczowego trzymania się tłumu, ponieważ czasami potrzeba tylko trochę wiary, bo zmienić świat.

Jest to PROJEKT i jest to wspomniane na początku filmu a nie zawod ktory będzie

To zawód przyszłości a nie starodawne np. Ślusarz liczą się nowe technologie właśnie przez takie osoby mówi się żę w Polsce jest jak w lesie. Nasz sąsiad Niemcy to lider rynku technologicznego bierzmy z niego przyklad. W polsce tylko smog a w niemczech technologia i swieze powietrze oraz samochody elektryczne.

film jest tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=xIv9ZROVaNo

Trzymam kciuki za wygraną