Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-16

Piłkarki Szkoły Futbolu Luboń w niedzielę 10 lutego wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju Halowych Mistrzostw Wielkopolski U-16. W turnieju udział wzięło łącznie 13 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy, dwie składające się z czterech drużyn i jedną z pięciu. I właśnie go grup C trafiły podopieczne Anny Jankowskiej.
Piłkarki z Lubonia wygrały pierwszy trzy spotkania kolejno z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, GSS Grodzisk Wielkopolski oraz Gromem Wolsztyn. W ostatnim meczu fazy grupowej uległy ubiegłorocznemu Mistrzowi Wielkopolski drużynie Medyka Konin.
Drugie miejsce w grupie dało awans do półfinału, w którym przyszło zmierzyć się z Gromem Czacz, kolejna wygrana dała dziewczyną awans do meczów półfinałowego. O zwycięzcy tego meczu zadecydowały rzuty karne lepiej wykonały piłkarki z Lubonia pokonując Juna Trans Stare Oborzyska.
W finale przyszła powtórka z fazy grupowej ponieważ w walce o pierwsze miejsce SF Lejdis zagrało z Medykiem Konin. Tym razem górą były Lubonianki, które wyciągnęły wnioski z porażki i w fenomenalny sposób zrewanżowały się pokonując zespół z Konina 1-0.
Wśród nagrodzonych indywidualnymi nagrodami znalazła się Faustyna Owoc, która została wybrana do najlepszej piątki turnieju.

Halowe Mistrzynie Wielkopolski U-16: Oliwia Owczarczak, Ola Urbaniak, Ola Betka, Ola Paluszak, Natalia Pawlak, Julia Rusinek, Faustyna Owoc, Kinga Połatyńska, Kinga Nowińska, Magda Filipiak.

Szkoła Futbolu Luboń Lejdis

fot.: