Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Krwiodawcy dla niektórych są życiem. Całym światem...

Pierwsza, tegoroczna akcja zorganizowana przez Klub HDK "Lubonianka" zgromadziła wielu dawców. Wśród stojących w kolejce oczekujących na badania i pobór krwi były osoby oddające krew po raz pierwszy (sporo młodych ludzi), były mamy i ojcowie z dziećmi jak i wieloletni, honorowi dawcy. Akcja jak zawsze odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1. Dawcy przy okazji spotkania ze znajomymi, spełnienia misji oddawania krwi, cieszyli się z faktu, że po badaniach laboratoryjnych i lekarskich są zdrowi i mogą pomagać potrzebującym. Akcja przygotowana przez zarząd i członków klubu cieszy krwiodawców. Obdarowani upominkami i podziękowaniami, interesowali się kolejnymi akcjami i działaniami klubu. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Irena Skrzypczak

Odpowiedzi

oj ,szkoda że nie było żadnych informacji o zbiórce krwi,w Luboniu w ogóle nie ma takich akcji

Na stronie Centrum Krwiodawstwa w Poznaniu jest harmonogram. Pójdziesz raz, podasz swój nr telefonu i kilka dni przed akcją będzie przychodził sms z informacją o miejscu i godzinie "zbiórki":)

Dokładnie:) Ja od kilku lat dostaję regularnie smsa, chyba za każdym razem jak jest zbiórka w SP1, oprócz tego RCKIK organizuje wyjazdówki, m.in. kilka razy do Lubonia (krwiobus), kiedyś stali np. przed Pajo i Intermarche. No i dla poruszających się komunikacją- czasem w autobusach wiszą plakaty nt. kolejnej zbiórki :).

na stronie https://www.rckik.poznan.pl/ nie bylo

takich akcji jest u nas sporo, ale fakt informacji raczej publicznie żadnych nie ma