Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Drzwi Otwarte Programu "Czyste Powietrze"

Informujemy Mieszkańców, że w sobotę 23 marca w godzinach: 10.00 - 14:00 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Poznaniu organizuje Dzień Otwarty Programu "Czyste Powietrze", w ramach którego będzie można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z Programem oraz uzyskać pomoc przy wypełnianiu wniosków.

Więcej informacji http://www.wfosgw.poznan.pl/23-marca-sobota-z-czystym-powietrzem/

UML

Odpowiedzi

Jak mówią: nie można zjeść ciastko i mieć ciastko! Właśnie odebrałem pismo z PGNiG informujące o kolejnej podwyższe ceny gazu od 15 lutego 2019r. Czy tak ma wyglądać "batalia o czyste powietrze"?

Już widzę te tłumy walące na tą pogadankę... Będzie jak z pokazami palenia od góry (o ludzka naiwności jakby to smrodziarzy obchodziło od której strony pali i smrodzi...) i programem Luboń Antysmog czyli marna frekwencja, marne rezultaty (nie mówię o efekcie medialnym przekazu naszych marnych, lokalnych politykierów). Właściciele krematoriów lubońskich śmieją się wszystkim w twarz w twarz, bo przecież "nie ma dymu bez ognia", "paliło się 40 lat i nikomu to nie przeszkadzało", "smrodziły zakłady ziemniaczane i Luwena i nikt na to nie zwracał uwagi", "węgiel jest legalny to palę" itp. No i naczelny argument o cenie gazu.

a dlaczego jak chca mieć czyste powietrze to nie dadza ludziom całości na wymianę na inne ogrzewanie nie każdego stać na taka inwestycje tylko straszą ludzi karami to co takie osoby maja nie palić i zdychać z zimna bo szlachty się cos nie podoba

A wiecie Panstwo, że jakis rok temu lub trochę dalej był konkurs na dofinansowania z UE na np. instalacje fotowoltaiczne. Oczywiście miasto Luboń nie brało w nim udziału. Dlaczego? Gminy ościenne wzięły udział i wiele zyskało. A nasze miasto? Dostanie 0zł. BRAWO!

Instalacja fotowoltaiczna wg naszych cen jest bardzo kosztowna, przyjęło się ,że nakład na nią zwraca się po 20 latach i już dalej z górki i prąd za darmo-hulaj dusza! Niestety nie do końca! Bo po 20 latach panele fotowoltaiczne tracą swoją sprawność i nadają się do wymiany! Wiem to od rodziny z Bawarii, która 20 lat temu ją załozyła!

nie porównuj technologii sprzed 20 lat do obecnej

Jak takiś mądrala to sobie ją załóż! Zobaczysz za 20 lat!

mam od ośmiu mądralo

Osobom o niskich dochodach nie udzielają pożyczek.Jeśli ktoś taki poczyni jakieś inwestycje, dotacje dostanie,ale nie dostanie pożyczki i finansowo inwestycja się nie domknie.Jakoś nie trąbią o tym. że pożyczka jest dla osób o wysokich dochodach.