Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ciemności na ulicy Traugutta - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji jakiś czas temu napisała Czytelniczka, która zwróciła uwagę na ciemności jakie panują na ulicy Traugutta.

Chciałabym zadać pytanie do urzędu miasta. Chodzi o ulice Traugutta, odcinek przy Cmentarnej. Gdy tylko osiedle na końcu nie ma oświetlenia ulica od kwiaciarni wygląda wieczorem tak jak na zdjęciu. Jest tam zakręt, ludzie też wychodzą tu z psem, że nie wspomnę o bezpieczeństwie mieszkańców. Nic dziwnego że gina auta a domy są okradane. Czy um nie może zainstalować tutaj chociażby dwóch, trzech lamp miejskich? Na pewno koszt byłby mniejszy nic powstały niedawno "garb" - pisze Mieszkanka (pis.oryg.)

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Na początku miesiąca maja otrzymaliśmy poniższą odpowiedź. 

W odpowiedzi na maila z dnia 27.04.2019 r. informuję, że na ulicy Traugutta istniejące oświetlenie uliczne znajduje się w granicach administracyjnych miasta Luboń. Wspomniany odcinek z brakującym oświetleniem znajduje się w obrębie miasta Poznań. Jednocześnie informuję, że miasto nie ma możliwości montażu oświetlenia na nie swoim terenie. W załączniku przesyłam mapę na której zaznaczono istniejące oświetlenie wraz z granicą administracyjną miast.

UML

izi

ZałącznikWielkość
Image icon traugutta.png251.79 KB

Odpowiedzi

Jak widać, nic nie widać!

... jak urząd z urzędem? Przecież to jest śmieszne. BAREJA by czegoś takiego nie wymyślił.

Też o tym pomyślałem:) Pewnie w urzędzie nie znaleźli podstawy prawnej żeby zadzwonić i pogadać.

Lampy naftowe pozawieszajcie i wrzućcie zdjęcie na fejsa, że w XXI wieku takie nowatorskie oświetlenie przewyższające technologią LED - y już funkcjonuje...

To niech UML dogada się z Poznaniem. Ale łatwiej powiedzieć nie da się.