Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ruch uliczny w czasie procesji - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który jest zbulwersowany faktem, że na czas procesji nie został zatrzymany ruch uliczny.

Dlaczego nie był wstrzymany ruch uliczny podczas procesji na Boże Ciało w parafii Św. Barbary w dniu 20.06.2019? Kto za to odpowiada? Od ponad 30 lat żyje w Luboniu i nie pamiętam by trzeba było omijać autobusy podczas procesji! Dlaczego nie zapewniono bezpieczeństwa dzieciom? Co na to Burmistrz Lubonia i proboszcz parafii? Gdzie była straż miejska lub policja? Jestem oburzony tym faktem i zastanawiam się nad zgłoszeniem tej sprawy do prokuratury! Ktoś powinien za to odpowiedzieć - pisze oburzony mieszkaniec.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej zamieszczamy odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

W nawiązaniu do pytania z 20 czerwca 2019 r. informuję, że autobus gdy zauważył zbliżającą się procesję zatrzymał się na jezdni i stał unieruchomiony do momentu przejścia całej procesji. Szerokość jezdni na ulicy Poniatowskiego wynosi 6 metrów stąd uczestnicy procesji w sposób bezpieczny mogli wyminąć stojący autobus o szerokości 2,55 m.

UML

izi

Odpowiedzi

Chociaż gdzieś jest normalność, a nie pół miasta zablokowane.

Ten list to żart rozumiem? Serio

Może procesje powinny się przenieść na tereny kościoła albo do lasów, parków? Dlaczego pół miasta ma być postawiona na nogi ze względu na ludzi co chodzą po mieście po genitaliach kwiatów i za wypiekiem z mąki i wody?

Kolej jest taka-najpierw skierowanie od lekarza rodzinnego a później koniecznie psychiatra dla Ciebie!Jak to mówią choroba nie wybiera!

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.

Wpis ukryty - niezgodny z regulaminem

Ateistów w moim otoczeniu traktuje obojętnie =nie krytykuję i toleruję= i tego samego oczekuję od Nich!Wara od naszych zwyczajów!

Konstytucyjnie jest zakaz zarzucania komuś wiary wiec dlaczego ma być sparalizowane miasto przez procesje ? Od kiedy to chodzi się po ulicy a nie po chodniku ? Została ta procesja zgłoszona do urzędu jako manifestacja/pochód ? Jak chcecie małpowac to zapraszam do lasu.

I tobie też polecam psychiatrę!Może umówcie sie z przedmówcą i idźcie razem!

Dlaczego ja mam cierpieć i nie dojechać do swojego celu, bo ktoś musi manifestowac swoją wiarę? Proszę iść do kościoła, lub w swoim domu robić obrzędy rodem ze średniowiecza. Nie życzę sobie, żeby moje dzieci musiały oglądać takie dewiacje na ulicach Lubonia.

Te wszystkie wypowiedzi z jednej i z drugiej strony świadczą o tym jak bardzo gorączka szkodzi ludziom. Nie interesuje mnie czy wierzysz czy nie, czy oglądasz TVN czy TV-Trwam, ale bądź człowieku trochę tolerancyjny!

Bardzie j mi przeszkadza niż procesja Bożego Ciała fakt postępowania burmisterki i kościoła. Burmisterka co chwilę "realizuje zadania społeczne" dając po parę tysięcy złotych na mszę, a kościół chętnie pieniądze bierze zamiast z wdzięczności świeckiemu państwu za to w jak jest przychylnie traktowany z własnej inicjatywy odprawiać msze za darmo, ale tu już dochodzimy do układzików lubońskich i jest to dyskusja na inny czas.

Wpis ukryty - niezgodny z regulaminem

Dobry człowieku, podaj skąd, dokąd, godzinę rozpoczęcia tego "dojechania do celu" a wskażę Ci jak to zrobić.
Koniecznie podaj środek lokomocji. Z przyjemnością ulżę Twym cierpieniom.

Jak ludzie o innej orientacji seksualnej chodzą po ulicach i zatrzymują ruch, to jest wszystko ok, czy też jesteś tym oburzony? Tak krzyczycie o tolerancji, a sami innych nie tolerujecie. Hipokryzja.

Jeśli wychowasz dzieci bez Boga to BANKOWO będą dewiantami!

Ale nie musi to być bóg episkopatu.

Panie Oburzony Mieszkańcu, mam świetny pomysł jak zaradzić Pana troskom. Otóż 23 czerwca KEP ustami obrońcy pedofilii, Pana Gądeckiego zażądziła odśpiewanie po każdej Mszy Świętej suplikacji "Święty Boże, Święty Mocny". Ma to być ekspiacja za świętokractwa i profanacje. Proponuję, aby wyraził Pan osobistą ekspiację za skandaliczny brak wstrzymania ruchu podczas odbywanej przez Pana procesji. Z serca błogosławię!

jest dzien wolny - pochodzili , pośpiewali - naprawdę wtedy musisz jechać?, to wszystko trwało godzinę, nie jestem katolikiem ale nie świrujmy !

Było to do przewidzenia, że kupa pawianów, sraczki na rzadko dostanie nie mogąc w "trybie natychmiastowym" po browara dojechać. A i tak sądzę że większa część piszących tu swe komenty, w realu do południa tyłka z łóżka nie podniosła.

ręce opadają, kołtun rządzi.

Nie zapewniono także bezpieczeństwa parafianom podczas procesji w parafii Św.Jana Pawła II

Pretensje proszę kierować do lokalnego proboszcza. W końcu od czegoś tam jest.

W czym problem, po jednej stronie jadą autobusy a po drugiej idą ludzie.