Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Upał a ubrania - list do redakcji [odpowiedź z Kom-Lub]

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zwróciła uwagę na ubrania w jakich poruszają się w czasie upałów pracownicy firmy Kom-Lub.

Chciałabym zwrócić uwagę na bardzo wysoką temperaturę na dworze. A pracownicy firmy kom-lub w długich sztucznych spodniach pełne nieprzepuszczające powietrza buty. Czy dyrektor tej firmy zdaje sobie sprawę że w takim ubraniu przy takich wysokich temperaturach jest tym panom bardzo gorąco? Czy dostarcza pan odpowiednią ilość wody tym Panom, bo lekkiej pracy nie mają i nie siedzą w klimatyzowanym pomieszczeniu tak jak Pan..... - napisała Czytelniczka (pis.oryg).

List przekazaliśmy do firmy Kom-Lub. Poniżej publikujemy odpowiedź. 

W odpowiedzi na otrzymaną wiadomość od Czytelniczki redakcji e-lubon.pl, informuję, iż z uwagi na wykonywaną przez pracowników KOM-LUB Sp. z o.o pracę, odzież przez nich używana musi spełniać zarówno wymogi bhp, jak również zapewniać im maksimum bezpieczeństwa. To samo dotyczy także obuwia ochronnego. Odnosząc się natomiast do zapewnienia pracownikom odpowiedniej ilości wody, informuję, iż woda jest dostarczana w odpowiednich ilościach, a pracownicy mają do wyboru wodę gazowaną, jak i niegazowaną.

Igor Szymkowiak
Dyrektor Zarządu

izi

Odpowiedzi

Może należy pytanie skierować to prezesa firmy, a nie redakcji e-lubon.pl ?

Tu niema prezesa tylko "dyrektor" niby dyrektor....

"niema" Ludzie! Czy nikt was nie uczył mówić i pisać po polsku? Poprawnie po polsku.

Nie zawracaj głowy poprawnością pisowni!Każdy pisze jak umie=ważne że w słusznej sprawie!Faktycznie te ciuchy aż parzą! Obserwuję też strażaków w tych czarnych uniformach,gdyby były białe lub metalizowane temperatura od promieniowania slonecznego nie przekroczyłaby 40 st a tak spokojnie jest o 20 więcej!

I teraz pracuj tak od 5 rana do 17 18 z butelką wody gazowane wirenka. Woda raz nie dobra ilość wody nie odpowiedia do panujących warunków atmosferycznych 2 nie każdy pije gazowane!!!!

Co nie zawracaj? Właśnie zawracaj! Takie niechlujne pisanie to lekceważenie czytających! Czasami wychodzą też nonsensowne zdania, bo jeden nieuk z drugim zapomniał, czego uczono go w szkole.
Zdanie poniższe obrazuje istotę poprawnego pisania:

Zwolnić, nie wolno zabić.
albo
Zwolnić nie wolno, zabić.

Przez głupi przecinek całkiem zmienia się sens zdania.

Odczuwanie zimna lub ciepła jest cechą indywidualną i zależy od wielu czynników i dlatego długie spodnie robocze lub kombinezon są uznawane za środki ochrony indywidualnej, a ich stosowanie może okazać się niezbędne w pewnych warunkach. Wszędzie tam, gdzie występuje zagrożenie dotyczące dolnych partii ciała, noszenie krótkich spodenek w odzieży roboczej nie jest dobrym rozwiązaniem.

"....odzież przez nich używana musi spełniać zarówno wymogi bhp, jak również zapewniać im maksimum bezpieczeństwa." Ja pier...dy...kam. Ten facet wygęgał to na trzeźwo? Ale na pewno w klimatyzowanym gabinecie. Gościu- w czym krótkie portki i koszula z krótkim rękawem wadzi wymogom bhp? Przecież nikt nie twierdzi że w stringach chce jeździć Dziwię się kierowcom że jeszcze pracują w takiej firmie. Ten facet jeszcze nie załapał, że taki ubiór przy temperaturach jak ostatnio były wręcz zagrażają zdrowiu? Ze to jest zagrożenie życia i zdrowia wożonym pasażerom?

A Kom-lub to jakich niby pasażerów wozi? A rozumiem, chodzi o te wielkogabarytowe śmieci? :-) No, co prawda bez biletu ale zawsze to pasażerowie.... heheh

Kiedy myślałem, że nie było jeszcze tutaj tak głupiego pytania, zjawił się mój przedmówca z błyskotliwą teorią. Wydawało mi się oczywiste, że w takim zawodzie odzież ochronna jest standardem i wręcz wymogiem, ale okazuje się, że niektórym trzeba tłumaczyć dlaczego. Odzież ochronna, jak sama nazwa mówi, chroni. Chroni przed zabrudzeniem (śmieci nie są raczej wypucowane), poparzeniem (wyrzucane są opakowania choćby po środkach czystości i mogą wylać się z nich resztki, których kontakt z niezabezpieczoną skórą i brakiem możliwości zmycia nie będzie przyjemny dla pracownika), zranieniem (łatwo się zranić, ubranie zabezpieczy przed obtarciami) i w końcu zakażeniem (rany, obtarcia plus kontakt z tak brudnym, pełnym bakterii środowiskiem pracy to prosta droga do zakażenia, konsekwencje tego bywają tragiczne). Buty zaś chronią przed zmiażdżeniem stóp, dlatego mają usztywnione noski. Chłopie nie pij więcej i siedź na tyłku w domu, bo się do żadnej roboty nie nadajesz. Albo idź na budowę pracować w samych gaciach, bez butów i kasku. Nie spocisz się, a co najwyżej wystartujesz do Nagrody Darwina i umieszczą cię w statystykach inspekcji pracy. Redakcja swoją drogą mogłaby nie publikować wszystkich przesyłanych do niej idiotyzmów.

Gościu wyluzuj. Jakiś tam świeżak, jeszcze nie łapiący różnicy miedzy Kom Lub a Kom Trans, zwiedziony tym Kom, że niby to od komunikacja bąka puścił a Ty się zapluwasz. Z tym usuwaniem też weź sobie na wstrzymania. Ostatnim razem jak Izabell ugryzło to całe forum na e-lubon ( było coś takiego, i to całkiem rozbudowane) z dnia na dzień znikło. O powodach nawet nie wspomnę)
Ad meritum Nie wiem, więc nie twierdzę że tak jest, więc ktoś lepiej zorientowany niech potwierdzi lub zaprzeczy. Panowie z Kom Lub-u w jednakim odzieniu tak lato jak i zima. Są tam sorty letnie i zimowe czy tylko całoroczne?