Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Malta na Bis w Luboniu

Festiwal Malta na Bis od wielu lat wpisał się w cykliczny kalendarz imprez kulturalnych Lubonia. Przedstawienia w murach starej fabryki mają już swoich wiernych widzów.

W pierwszym dniu Festiwalu 1 lipca mogliśmy zobaczyć spektakl „Kwiaty” w wykonaniu artystów teatru „Z głową w chmurach”. Przedstawienie obrazujące walkę dobra ze złem na pewno na długo zapadnie w pamięci uczestników wydarzenia, a to za sprawą występu akrobatów.
Kunszt artystów w połączeniu z oprawą muzyczną i grą świateł w industrialnych wnętrzach starej drożdżowni wywołał niesamowity efekt. Widzowie byli zachwyceni.
Podczas drugiego dnia Malta na Bis w Luboniu, Ba-Ku Teatr poruszył bardzo poważny temat. Monodram "Całe życie w dresach" to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką niepełnosprawnego dziecka. Justyna Tomczak-Boczko opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem zaskakującą dawką czarnego humoru.
Spektakl „Całe życie w dresach” został wybrany spośród 224 zgłoszeń do finału Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”. Otrzymał wyróżnienie na OFTeN– Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”.
Organizatorem wydarzenia Malta na Bis był Ośrodek Kultury w Luboniu, który serdecznie dziękuje prezesowi firmy Lubanta S.A. Panu Januszowi Kołodziejczykowi za użyczenie wnętrz fabryki.

OK Luboń

fot.: