Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Przejście dla pieszych na ulicy 11 Listopada - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilka dni temu do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Lubonia, która zwróciła uwagę na organizację ruchu dla pieszych jaka występuje w związku z pracami na ulicy 11 Listopada.

Chciałabym zwrócić uwagę na pewną w pewnym stopniu drobną sprawę, nie mam pomysłu gdzie indziej mogłabym to napisać. W związku z pracami na ulicy 11 Listopada zablokowane jest przejście dla pieszych a nie ma wyznaczonego nowego. Nie ma znaków jak dojść do przejścia a to powoduje ogromne niebezpieczeństwo szczególnie, że są wakacje, a w pobliżu jest również przedszkole. W dodatku nie jest to komfortowe, jeśli idziemy z wózkiem. Może warto zwrócić na to uwagę? - pyta Czytelniczka.

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. W dniu 11 lipca br. otrzymaliśmy poniższą odpowiedź. 

W odpowiedzi na wiadomość z dnia 8 lipca 2019 r. informuję, że wykonawca pracuje nad jak najszybszym udostępnieniu przejścia dla pieszych. Jednocześnie przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.  

UML

izi

Odpowiedzi

Właśnie wczoraj jechałam tą ulicą i na przejściu stał pan z wózkiem i małym dzieckiem za rękę. To przejście jest w takim miejscu że trudno zauważyć,ze ktoś chce przejść po pasach , drzewo zasłania. Może warto przesunąć na stałe , choćby tak żeby było przed tym dużym drzewem.

Zgadzam się z przedmówczynią to przejście od samego początku jest niebezpieczne właśnie przez to drzewo. Nie widac czy ktoś stoi na przejściu albo czy zbliża się pojazd. Uważam, że w związku z panującymi tam pracami nie ma lepszej okazji by je usunąć ponieważ przesunięcie drzewa nic nie da bo znajduje się tam wyjazd z posesji. Warto to rozważyć zanim stanie sie tragedia.

Zgadzam się z przedmówcami. Prawie codziennie przy tym przejściu dochodzi do kłótni kierowca- pieszy... Czy to ma się skończyć tragedia?? Dopiero wtedy miasto zareaguje??? Wiem od sąsiadów że wielokrotnie sprawa była zgłaszana w Urzędzie Miasta Ale nikt nic nie chce zrobić bo drzewo jest ważniejsze.... Lipy są chronione w naszym mieście ponad wszystko.

Zgadzam się z przedmówcą. 100 metrów dalej jest ta sama sytuacja przy Piekarni.

Czym drzewo zawiniło, że przejście zlokalizowano tak jak zlokalizowano?
Jako mieszkaniec chcę żyć pośród zieleni i tych zabytkowych drzew.
Zmiana lokalizacji przejścia to relatywnie prosty zabieg, a jeżeli z jakichś względów trudny to równie dobrze można spowolnić ruch samochodów by nie zagrażały ludziom.
W końcu miasto ma być dla ludzi a nie dla samochodów!!
11 listopada to nie autostrada jak niektórym "nowomiejskim" z Komornik się każdego dnia wydaje, bo to oni ich 70-80 km/h jest tu problemem.

dlatego należy pomyśleć o jakichś systemach spowalniających ruch na tej ulicy (nie czekając na jakąś tragedię)

Hmmm..no tak ..czytamy ale nie rozumiemy co czytamy..kto wspomniał o tym , że drzewo należy wyciąć ??? Następni tez biją niepotrzebnie pianę ..Jest problem i jakoś należy to rozwiązać ..nikt nie wybiera sie z siekierą zeby drzewo wycinać.

Zalecam czytać cała dyskusję a nie posty wybiórczo. Odpowiadałem do postu w którym komuś wpadł do głowy genialny pomysł wycinki... Wszystko.

Może od razu wytnij wszystkie drzewa .Będzie spokój, wyginiemy jak dinozaury.

Tragedia to jest takie właśnie myslenie, że drzewa trzeba wycinać. Czy mamy stu procentową gwarancję, że po usunięciu tych pięknych drzew ,dzięki którym mamy tlen,nie dojdzie do wypadku.??To zależy od ludzi, jak jeżdżą, czy szanują innych użytkowników drogi.

Chodzi o JEDNO drzewo które totalnie zasłania przejście, szkoda, że nie było problemu z wycięciem drzewa po przeciwnej stronie. Na prawdę musi się coś stać by zacząć racionalnie myśleć? Drodzy obrońcy tego nieszczęsnego drzewa miejmy nadzieje, że na Waszych ogródkach znajduja sie piekne lipy, brzozy i inne byście mieli czym oddychać.

Już się dzieje mamy susze,smog, największa zachorowalność na raka w Polsce, nawalnice, trąby powietrzne...mało jeszcze .Acha kiedyś przy tych lipach latały pszczoły teraz już nie.

Nikt nie mówi o wycinaniu drzew... Ale problem trzeba rozwiązać. Po drugie o te "pomniki przyrody" też wypadałoby porządnie zadbać. Na każdym z nich znajdzie się po kilka dużych suchych gałęzi które mogą zabić człowieka. Ktos kto sie na tym zna powinien zająć się ich przycinanie. A po trzecie o progach zwalniających i wymianie nawierzchni na 11 Listopada mówi się już z dobre 10 lat.... I z tych Naszych rozmów tu na forum i tak noc nie będzie wzięte na poważnie. Miasto nie zareaguje.