Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej

Dzisiaj w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, punktualnie o godzinie 4:45 rano, po odśpiewaniu jednej zwrotki hymnu narodowego, grupa TID Semper Fidelis przekazała w podarunku dla mieszkańców miasta Lubonia, na ręce radnych Paweł Wolniewicz oraz Michał Szwacki szkatułę zawierającą ziemię z pól bitewnych kampanii wrześniowej 1939 r. oraz z innych ważnych miejsc, w których krew przelewał polski żołnierz.
Szkatuła zawiera również fragmenty ziemi z miejsc męczeństwa i ludobójstwa nie tylko narodu polskiego ale także obywateli innych narodowości, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej.

Ziemia zbierana była na przestrzeni ostatnich 10 lat w różnych zakątkach Polski i Europy, część ziemi jest podarunkiem od osób współpracujących z grupą oraz przyjaciół nie tylko z Polski ale również i z zagranicy.

Westerplatte
Mława
Warszawa (starówka)
Pruszków Dulag 121
Fort 7
Sthuthof
Dahau
Mokra
Hel
Auschwitz
Auschwitz Birkenau
Mauthausen
Berlin
Kock
Wizna
Bzura
Modlin
Zamość
Przemyśl
Wieluń
Normandia plaża Omaha
Monte Cassino
Tunezja 
Norwegia 
Gibraltar

Semper Fidelis 

fot.: 

Odpowiedzi

Szkoda że przy tak ważnym wydarzeniu Rada Miasta i Pani Burmistrz nie pomyśleli o mogile Poległych na cmentarzu w Żabikowie .
Jak 1 września tak i dziś jest tam bałagan stare wypłowiałe wiązanki powypalane zicze połamane gałęzie i uschnięte liście .
Nie tak powinno wyglądać miejsce gdzie spoczywają Ludzie ,którzy oddali za Nas życie !!!!!