Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Luboński Budżet Obywatelski 2020

21 projektów, które złożono do budżetu obywatelskiego 2020, przeszło szczegółową weryfikację. Niestety, nie wszystkie uzyskały pozytywną ocenę. Powody ich odrzucenia głównie dotyczą praw własności oraz niespełnienia zasady ogólnodostępności. Ostatecznie pozytywną opinię uzyskało 13 projektów. Głosowanie rozpocznie się 1 września i będzie trwało do 19 września 2019 roku. Swój głos mieszkańcy Lubonia będą mogli oddać przez platformę budzetobywatelski.lubon.pl lub wypełniając formularz karty do głosowania, który dostępny będzie w Urzędzie Miasta, Ośrodku Kultury, Bibliotece Miejskiej oraz w Szkołach Podstawowych.

UML

Odpowiedzi

Nie wszystkie wybrane do głosowania projekty spełniają wymaganie ogólnodostępności. Poza tym moje dwie refleksje- w sumie mała i nieciekawa propozycja projektów. A kolejna rzecz- kwota finansowania. W niektórych przypadkach kwota ostatecznego dofinansowania (po weryfikacji) wielokrotnie przekracza kwotę zadeklarowaną w kosztorysie. Bez uzasadnienie (ja nie znalazłam takiego). Czy to jest "na siłę" wpakowanie pieniędzy w niektóre projekty, bo jest ich tylko 13, a kasy dużo, byle wydać kasę? Czy wynika z niedoszacowania przez osoby proponujące projekt?

Gibbol123 odpowiedz sobie na pytanie z kim są związane osoby przedstawiające projekty! Odpowiedz sobie jakie firmy realizują te projekty! Do kogo należą,z kim związane i co jeszcze budują w Luboniu!

Możesz wyjaśnić? O co Tobie chodzi? Mój znajomy złożył projekty rowerowe? Z kim jest związany i co jeszcze buduje w Luboniu? Przecież każdy może złożyć swój projekt o ile uzyska on poparcie mieszkańców..