Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Rozpoczęcie roku szkolnego - harmonogram roku szkolnego 2019/20

Jak to zwykle bywa, wakacje znów okazały się za krótkie. Po dwóch miesiącach laby pierwszy dzwonek w lubońskich szkołach oznajmił rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Czyste zeszyty, piórniki, plecaki już przygotowane, pozostały zatem tylko wakacyjne wspomnienia. Czas znów zasiąść w ławkach szkolnych.

Uczniowie powrócili do klas, ale warto też zapoznać się z harmonogramem roku szkolnego 2019/20. Sprawdźmy jak w tym roku szkolnym przypadają dni wolne oraz ferie.

Dzień Nauczyciela, czyli 14 października, przypada w poniedziałek. Wszystkich Świętych wypada w piątek, co może oznaczać trzy dni wolnego, natomiast 11 listopada, czyli Święto Niepodległości wypada w poniedziałek. Po raz kolejny będzie można dłużej odetchnąć od nauki za sprawą Świąt Bożego Narodzenia. Wigilia wypada we wtorek, dlatego też przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia (środa). 6 stycznia w poniedziałek przypada Święto Trzech Króli. Później już czas na ferie zimowe, które odbywać się będą od 27 stycznia do 09 lutego. Kilka dni wolnego od szkoły czeka uczniów także z okazji Wielkanocy, która w 2020 roku wypada od 12 do 14 kwietnia. Przerwa wielkanocna potrwa od 09 do 14 kwietnia. Majówka w przyszłym roku będzie niestety krótka, gdyż 1 maja wypada w piątek. 11 czerwca przypada Boże Ciało (czwartek), być może wiele placówek zdecyduje się na dzień wolny również w piątek. Uczniowie świadectwa odbiorą 26 czerwca. Dzieci i młodzież do szkół powrócą 1 września.

Egzamin ósmoklasisty 2020 rozpocznie się we wtorek 21 kwietnia pisemnym sprawdzianem z języka polskiego. Matematykę uczniowie zaliczać będą w środę 22 kwietnia, a język obcy w czwartek 23 kwietnia.

W piątek 24 kwietnia w szkołach średnich odbywać się będzie zakończenie roku szkolnego maturzystów. Matura rozpocznie się w poniedziałek 4 maja.

Według obecnych przepisów dyrektor każdej szkoły ma maksymalnie do dyspozycji 6 dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Wszystkim uczniom składamy życzenia sukcesów i wytrwałości w nauce, a ich nauczycielom życzymy cierpliwości!

Izabella Chodorowska

fot.: 
SP 3