Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kolejne miliony dotacji na budowę lubońskich dróg!

Miasto co roku szuka możliwości pozyskania środków na budowę dróg w Luboniu. Tym razem ponad 2 miliony złotych dotacji pokryje połowę kosztów budowy ulicy Rydla. W dniu 3 września został rozstrzygnięty konkurs w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2019, ogłoszony przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Wniosek, który złożyliśmy w marcu 2019, został oceniony pozytywnie i pozyskaliśmy 2,1 miliony złotych na budowę ulicy Rydla. W ramach inwestycji zostanie wybudowane 0,7 km ulicy Rydla na odcinku od ulicy Platanowej do ulicy Podgórnej. W zakres prac będzie wchodzić m.in. budowa chodników, jezdni, miejsc parkingowych, zjazdów, pasa zieleni, drenażu, kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci telekomunikacyjnej i elektroenergetycznej oraz budowa czterech wyniesionych skrzyżowań.

Jest to kolejne dofinansowanie pozyskane przez Miasto Luboń na budowę dróg lokalnych. W ubiegłym roku pozyskaliśmy prawie 300 tysięcy złotych na budowę ulicy Dojazdowej. Również w 2016 i 2017 roku dwie dotacje w wysokości 2,8 miliony złotych sfinansowały połowę kosztów budowy dwóch ważnych dla mieszkańców ulic.

Przypomnijmy, że obecnie trwa budowa drogi, która ułatwi dojazd na dworzec PKP z zachodniej części Miasta. Budowa ta jest realizowana ze środków unijnych, które finansują 85% wartości inwestycji. W trakcie oceny jest wniosek, jaki złożyliśmy na budowę ulicy Długiej, gdzie wnioskujemy o ponad 4 miliony złotych. Rozstrzygnięcie konkursu będzie pod koniec roku.

Jak mówi Burmistrz Miasta Luboń Małgorzata Machalska - Cieszy sukces koordynowanego przeze mnie zespołu pracowników, którzy przygotowali inwestycję i opracowali wniosek o środki zewnętrzne dla Lubonia na budowę drogi. Jest to szczególnie ważne przy małym budżecie Miasta. Będziemy mogli tym samym przekazać równowartość pozyskanej kwoty na inne zadania inwestycyjne. Podejmowanie działań na rzecz pozyskiwania środków z programów unijnych i krajowych, uważam za swój obowiązek. Co ważne, robimy to z sukcesem!

UML

fot.: 
UML

Odpowiedzi

Fajnie, że coś się dzieje, ale dobrze by było pomyśleć też o ulicy Nowiny...mieszkańców coraz więcej...a latem kurz, a w pozostałe pory roku błoto.

Może i czas na koncepcję na Karola Buczka. Nawet chodnika nie ma a domów przybywa a kurz i pył.

Zachwyca mnie wręcz entuzjazm i samozadowolenie Pani Machalskiej z powodu otrzymania dofinansowania na budowę 700 m drogi. Właśnie przeczytałam informację, że gmina Ełk dostanie z funduszu dróg samorządowych ok 7 mln na budowę i modernizację około 5 km dróg. Zatem ten nasz sukces nie jawi się aż tak ogromny; poza wszystkim realizacja inwestycji drogowych w gminie to po prostu zadanie samorządu czyli codzienna praca zespołu urzędników, samorządowców. Nauczyciel nie chwali się każdego dnia, że jego uczniowie mają szóstki a lekarze, że pacjenci przeżyli operację...
Znów będzie o czym pisać w Informatorze.
ps
od ponad 50 lat mieszkam przy nieutwardzonej ulicy, która jest, śmiem twierdzić, waźniejsza od ulicy Długiej przy której mieszka Pani Machalska. Nie mam widoku na asfalt, niestety.

Niech zgadnę, ulica przy, której mieszkasz to ul. Urocza (dawniej Migalli), którą p.burmistrz ma w nosie, bo jej mieszkańcy odważyli się zorganizować i sprzeciwić planom p.Machalskiej? Tak tu też mamy latem kurz osiadający na elewacjach, samochodach i czym popadnie, wiosną i jesienią błoto, w których brną samochody i ochlapują nim nasze płoty. Jakoś nikt nie wspomina o odszkodowaniu za to, albo chociaż zmniejszeniu podatku administracyjnego skoro urząd nie jest w stanie utwardzić ulicy (umówmy się, że równiarka to taki liść figowy urzędu) ponad 30 lat.

Cieszy dofinansowanie, ale wstawka autopromocyjna p.burmistrz zbędna.

Racja, to samchwalenie Machalskiej niczym w Korei Północnej

.

to nie ulica Urocza lecz Drzymały, która jest przelotówką bardzo obciążoną przez kierowców, którzy nie chcą stać w korku na Cmentarnej i "przelatują" nią w kierunku np ul. Nowiny. Każdy kto wjeżdża do Lubonia od Głogowskiej wie jak wygląda sytuacja po południu. Natężenie ruchu na Drzymały jest spore, kierowcy nie jeżdżą 20 km/h, tumany kurzu i dziury już parę dni po tym jak ma miejsce równanie (psu na budę - a za ciężkie pieniądze).

Malkontentów zawsze trudno zadowolić zawsze gdzieś indziej jest lepiej. Dla mnie ważne jest to że dotacje na budowę dróg dla Lubonia są zdobywane regularnie co dobrze świadczy o osobach które się nimi zajmują i tyle.

O-ho (...) farma trolli UM pod przywództwem ps.Laskowiczanka się budzi. Tak wiem zaraz zostanę ponownie okrzyknięty naczelnym hejterem p.burmistrz, choć cieszę się ze zdobytego dofinansowania. Tak...ul. Długa jest strategiczna dla miasta.

Jeśli jest Pan pracownikiem UM, a wiele na to wskazuje, to zapraszam na ulicę Nowiny od 7 do 8 rano. Wasz znak drogowy z jednej strony to jakiś żart, nawet dziecko wie, że znaki się stawia na obu kierunkach!
Wiem, że nie zrobicie tej ulicy z Unii i że czekacie na Aquanet, ale można wiele wykonać bez dotacji. Zapraszam pod nr 5. na rozmowę. Chętnie pokaże kierunki i możliwe rozwiązania, których "osoby które się nimi zajmują" najwyraźniej nie znalazły.
Podsumowując ,nie kwalifikuję się do malkontentów. Pozdrawiam. Życzę żeby dobre samopoczucie UM było umocowane w rzeczywistości.

No za coś kasę biorą, od tego są. I tak ciągle jest to krpola w mrozu potrzeb. Pogonić do roboty jeszcze bardziej. Widać nudzą się, bo czas na samozachwyt mają. Może zróbmy kącik niech każdy mieszkaniec zacznie opisywać co zrobił w pracy i niech urzędasy zaczną się nami zachwycać

Podpisuję się obiema rękami. Ulica Nowiny staje się coraz bardziej ruchliwa, do porannych przejazdów ciężarówek firmy T... z pustymi naczepami od godziny 6:20 (polecam! zapraszam Państwa urzędników UM na ul Nowiny rano) telepiących się niemiłosiernie, doszły przejazdy osób, które próbują skrócić sobie drogę z Komornik.
Ekipy remontowe w autach dostawczych, do pobliskich budów NIE RESPEKTUJĄ żadnych ograniczeń prędkości. Na pewno nie poruszają się zgodnie ze znakiem 20 km/h. Znak ustawiono TYLKO z jednej strony - od Lubonia. Dlaczego, pytam? Żadnych szykan ani zwalniaczy nie uświadczysz. Latem pył w domach i płucach, a zimą hałas od rana.
Czy UM wydał zgodę lub wydzierżawił terem na kolejną bazę transportową której auta przejeżdżają przez Nowiny?
Jeśli tak, to gdzie myśl o mieszkańcach - ich prawach?
Czy T.ransStal nie może jeździć w drugą stronę, do płyt betonowych?

Nie ma się czym chwalić. Pisanie i wysyłanie wniosków do podstawowy obowiązek władz miasta, to takie minimum przyzwoitości działań. Oprócz wniosku Lubonia pozytywną ocenę i dofinansowanie ( w tym samym konkursie) dostało jeszcze 130 innych wniosków złożonych przez wielkopolskie gminy.
Niestety przy takim tempie budowy dróg w Luboniu. Porządnych dróg NIGDY a nie będziemy mieli ale Machalska mówi o sukcesie. Jak tu mówić o sukcesie jeśli w Luboniu jest około 40 km dróg do utwardzenia. Przez dwie kadencje (9 lat) Machalska utwardzi kilka km, przy całkowitym zaniechaniu remontów już istniejących dróg, których stan jest już teraz tragiczny a na który utrzymanie miasto nie ma środków. Uważam, że stan dróg po dwóch kadencjach Machalskiej będzie w Luboniu gorszy a nie lepszy.
Działalność Machalskiej wygląda dobrze jedynie w materiałach przez nią/dla niej przygotowanych ( patrz Informator Miasta Luboń). Podobnie jak za czasów jej poprzedników Luboń powoli chyli się ku upadłości. Ona jak i poprzednicy nie potrafili wyrwać miasta z przekleństwa niski dochodów. Nie podejmują żadnych działań by to zmienić, nie mają żadnego pomysłu jak to zmienić. A środków brakuje na wszystko nie tylko na drogi pomimo coraz większego długu miast.

P.S.
Komorniki w swoim - Programie budowy dróg gminnych na lata 2017-2025, założyły iż będą w stanie wybudować ponad 54 km dróg.

Tak wychwalane przez poprzednka Komorniki od dwóch lat nie dostały żadnego dofinansowania na budowę dróg. A na papierze można napisać wszystko dziwię się tylko że poszli tak skromnie i nie założyli że Komorniki wybudują 100 km dróg i 5 basenów a po co mają się ograniczać.

Tak tak. Ale to Komorniki w budżecie na 2019 mają na inwestycje drogowe zaplanowano 21 mln zł.
Luboń za to ma folder reklamowy dostarczany wszystkim mieszkańcom przez UML. Tulipanowe skwery, usychające drzewa na znanym wszystkim wzgórzu. W Luboniu mamy szkoły, np sp 4, w których dzieciaki uczą się przez 3 dni w tygodniu na druga zmianę, dwóch vice burmistrzów (a co stać nas) z których jeden zajmuje się budowaniem szkoły katolickiej gdzie ma zostać dyrektorem ale nie ma czasu nadzorować działalności straży miejskiej.
itd.

Tak jak pisałem na papierze można napisać wszystko. Aby rzetelnie porównać się z Komornikami na czym Ci chyba zależy należy wskazać ile z tych milionów na drogi wykorzystali, ile dotacji ze środków unii europejskiej i krajowych uzyskali i jaka jest sytuacja z ich szkołami odnośnie zmianowości jeżeli już piszesz o oświacie. Bo podanie samej kwoty zapisanej na kartce papieru oraz sytuacji w jednej szkole nie dając obrazu całości jest nic nie warte.

Tak jak piszesz na papierze można napisać wszystko, tak jest np. w gazetce reklamowej naszych władz zatytułowanym Informator Miasta Luboń.

Tak jak napisałeś na papierze można napisać wszystko. Mamy tego przykład w Informatorze Miasta Luboń.
Gdzie działalność władz to pasmo samych sukcesów.

Tak jak myślałem, jak tylko prosi się o przedstawienie konkretnych danych które umożliwiają porównanie Lubonia do Komornik, które były tak wychwalane, co mnie zaciekawiło to zmienia się temat na informator lub inne bzdury związane z Machalską. A dlaczego, odpowiedź jest prosta ponieważ albo tych informacji się nie zna albo są one niekorzystnie. Szkoda czasu na dyskusję choć temat był ciekawy. Miłego dnia

Ale gadasz głupoty. W końcu w mieście coś zaczeło się dziać. Kiedyś w Luboniu nie budowało się wcale dróg a teraz te drogi się buduje. A współczuje Pani Burmistrz jednego, że ma tak nie mądrych internetowych anonimowych troli.

Żyjesz w rzeczywistości wykreowanej przez Informator.

Poproszę o wyrównanie ul. Mariana Buczka.

To są fakty. Za skwerami i donicami dla oglupienia plepsu wysprzedaja ziemie Lubinskie ile mogą. Nic nie robią sobie z ludzi, którzy myślą i nie dają się oglupic tanią propagandą. Drogi się buduje czas wielki,O cudzie. Bo wszędzie już są tylko nie w Luboniu. A tych dróg i tak za mało, bo buduję się kolejne bloki i Lidle..