Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Chodnik przy ulicy Serwisowej - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, który zwróciła uwagę na stan chodnika znajdującego się przy ulicy Serwisowej.

Tak zawsze wygląda chodnik przy ulicy Serwisowej. Dla wyjaśnienia - chodnik posiada aż pięć kostek, dwie są zarośnięte przez trawę. W niektórych momentach trzeba iść gęsiego bo nie można przejść - pisze Czytelniczka.

izi

Odpowiedzi

A czy to nie droga w Poznaniu?

Niestety chodnik po stronie Poznania jest regularnie "odchwaszczany" a jak tylko minię się granicę Lubonia chodnik wygląda jak na zdjęciu. Fakt nie jest on zbyt często użytkowany (najczęściej przez biegaczy jak ja) ale jednak szanujmy i dbajmy o to co jest zainwestowane. Korzenie zaczną podważać płytki chodnikowe (o ile jeszcze to się nie stało) i chodnik trzeba będzie układać na nowo zamiast czasem odchwaścić.

Kamyczek do ogródka w temacie włączenia Lubonia do Poznania!

Zapraszam na ul. Parkową,my mamy chodnik wyłożony czerwonym dywanem.Aidąc po nim mamy wspaniały widok na Sliwkowy Sad.

Byłem na niemal wszystkich ulicach w Luboniu. Odwiedziłem prawie wszystkie adresy. Ale ulicą Serwisową to mnie zagięliście. Bywałem od ul. Krętej po Świerczewską. Od Dąbrowskiego do końca Niezłomnych. Pierwszy raz po prostu zwątpiłem. Ten chodnik od strony Lubonia niemal nieuczęszczany, więc jeśli komuś zależy na tym chodniku, to łopatka w dłonie i praca na rzecz wspaniałego miasta Luboń.

Faktem jest, że w Luboniu nikt nie dba o utrzymanie chodników i dróg w należytym stanie. W większości ich stan jest zły niekiedy tragiczny. Machalska woli chwalić się odcinkami nowych dróg. Niestety ich długość, biorąc pod uwagę wielkość naszego miasta, jest niewielka. Przy takim tempie budowy większość istniejących drogi i chodniki też wkrótce będę praktycznie do odtworzenia, wystarczy się przejść/przejechać po Luboniu- dziurawe drogi i chodniki to raczej standard niż wyjątek.