Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Podpisano umowę na budowę ulicy Rydla

W dniu 27.09.2019 roku została podpisana umowa na budowę ulicy Rydla na odcinku od ulicy Platanowej do ulicy Podgórnej z firmą Infrakom Kościan spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Łączna kwota realizacji to 4 174 756,99 zł. W zakresie prac zostały uwzględnione m.in: budowa chodników, jezdni, miejsc parkingowych, zjazdów, pasa zieleni, drenażu, kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci telekomunikacyjnej i elektroenergetycznej oraz budowa czterech wyniesionych skrzyżowań. Termin wykonania robót budowlanych zgodnie z umową to 15.05.2020 roku, natomiast w terminie do 17.07.2020 roku. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania pełnej dokumentacji. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2019 pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln zł, które pozwoli pokryć 50% kosztów kwalifikowanych, związanych z budową drogi.

UML

Odpowiedzi

Super - wreszcie droga w Lasku

Ludzie przestańcie mówić, że w Lasku nic się nie dzieje, bo najwięcej dróg ostatnich latach powstało w Lasku: Kurowskiego, Dojazdowa teraz Rydla dodatkowo najnowsze przedszkole też w Lasku. Przestańmy mieć kompleksy, że Lasek jest jakiś gorszy, bo w ostatnich latach tam się dzieje najwięcej.

Faktycznie się dzieje. Teraz jest z 5 utwardzonych ulic na 100 nieutwardzonych. Szał!!!

W takim tępię to za 50 lat Luboń będzie miel 50% dróg utwardzonych.
Pod warunkiem, że te już istniejące wytrzymają tyle czasu bez remontu.
Śmiem twierdzić, że całościowo stan dróg w Luboniu się pogarsza.
Mamy krótkie odcinki nowych dróg ale pozostałe są nie remontowane od lat co potwierdza , że Luboń to biedna i źle zarządzana gmina.

Człowieku, weź słownik do ręki nim zaczniesz pisać. Aż monitor siada gdy ma wyświetlić to coś napisał.

Racja, wyglądało by to znacznie lepiej, gdyby jednocześnie dbano o drogi, które już mamy.