Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kolejny rok ULTW

"Bądźmy czasem jak dzieci, one czują głębiej mają czyste ręce i serce gołębie..... z ufnością patrzą na świat z nadzieją witają nowy dzień." Właśnie z taką radością, ufnością i nadzieją na ciekawy, pełen niespodzianek i atrakcji wspólny czas, powitali słuchacze Lubońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, kolejny rok swojego osobistego rozwoju i aktywności. Wypełniony po brzegi hol Szkoły Podstawowej nr 5, pełen był gwaru, radosnych powitań po przerwie wakacyjnej. Dr Mikołaj Tomaszyk powitał zaproszonych gości i studentów LUTW. Pani Kanclerz naszego uniwersytetu, Małgorzata Machalska, wręczyła najaktywniejszym sportowcom - słuchaczom puchary zdobyte w V Olimpiadzie Aktywnego Lubońskiego Seniora:

- Irenie Czerwińskiej, Elżbiecie Królikiewicz, Elżbiecie Michałowskiej, Leszkowi Kędrze, Piotrowi Kusemu i Krzysztofowi Bręczewskiemu.

Wykład dla studentów wygłosił prof. dr hab. Andrzej Stelmach z UAM w Poznaniu. Jest nas coraz liczniejsza grupa - serdecznie witamy 20 nowych słuchaczy i wspaniałą gromadę wieloletnich aktywnych uczestników różnych działań. Bardzo refleksyjnym, wspaniałym niespodziewanym akcentem spotkania był koncert Zespołu "Arete". Oczywiście, końcowym punktem spotkania były rozmowy i dyskusja przy pysznym placku i herbatce.

Życzymy wielu sukcesów i przeżyć.

Irena Skrzypczak