Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

16 i 23 sierpnia - akcja krwiodawstwa w Luboniu

W sierpniu Ekipa Szymona Wielkopolskie przyłącza się w poszczególnych powiatach w naszym województwie do akcji krwiodawstwa. Zbigniew Radłowski - Prezes Klubu Honorowych Dawców PCK przy Stowarzyszeniu JS 2016 w Kępnie - wolontariusz Ekipy Szymona w Wielkopolsce apeluje o oddawanie krwi, której dramatycznie brakuje ze względu na sytuację związaną z pandemią i okresem wakacyjnym. W całej Polsce brakuje każdej grupy krwi i każda jednostka jest na wagę złota. Jeśli nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne to aktualnie już nie możemy mówić o potrzebie oddawania krwi, ale o jej konieczności.

Możemy być również spokojni o oddawanie krwi w czasie pandemii. Koronawirus nie jest przenoszony drogą krwi, a wszystkie punkty pobrań dokonują preselekcji dawców przed wejściem do miejsc poboru. Po takiej preselekcji medycznej krwiodawca jest dopuszczony do dalszych procedur związanych z oddawaniem krwi.

KROK PO KROKU - jak można włączyć się w akcję?

1. Znajdź poniżej Twój powiat i sprawdź, kiedy i gdzie odbędzie się akcja.
2. Napisz sms-a na podany przy wybranym powiecie numer telefonu z treścią: “Jestem chętny / chętna do udziału w akcji!”.
3. Przygotuj się do akcji oddania krwi.
4. Przyjdź i oddaj krew, a przy okazji spotkaj się z nami - w wybranych terminach będzie czekać na Ciebie lider powiatowy lub aktywny wolontariusz Ekipy Szymona w żółtej koszulce!
5. Przy pobraniu krwi powiedz hasło: Ruch Polska 2050 wspiera Wielkopolan! Dzięki temu będziemy wiedzieć, ile litrów krwi udało się nam zebrać w całej Wielkopolsce.
6. Dla osób, które przyjdą oddać krew będziemy mieć do rozdania 100 bezpłatnych wejściówek na seans w kinie Muza w Poznaniu.

POWIAT POZNAŃSKI:

AKCJA ODDAWANIA KRWI Z EKIPĄ
Data i godzina: 23 sierpnia, g. 8:30 - 13:30
Miejsce: Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Sobieskiego 81 w Luboniu
Rodzaj ekipy: ambulans
Możliwe jest także oddawanie krwi w dniu 16 sierpnia przy Szkole Podstawowej nr 1 w Luboniu na hasło: Ruch Polska 2050 wspiera Wielkopolan!

Ekpia Szymona