Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Podsumowanie roku 2020 Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego

Zakończony rok 2020 był bardzo udany dla Lubooskiego Klubu Tenisa Stołowego. Zawodnicy startowali w różnego rodzajach zawodów na salach całej Polski promując dobrze Miasto Luboń. Sekcja zdobyła aż 7 tytułów Mistrzów Wielkopolski. Zespół kobiet oparty głownie na swoich wychowankach startuje z powodzeniem od trzech lat w rozgrywkach 1 ligi. Drugi zespół złożony z zawodniczek szkół podstawowych i średnich w rywalizuje w drugiej lidze, a nasza drużyna męska oparta niemal wyłącznie na młodzieży w trzeciej lidze. Wielkim sukcesem było wygranie klubowej punktacji w Mistrzostwach Polski powiatów LZS w Brzegu Dolnym. Nasz zespół wygrał prestiżowy Drużynowy Puchar Polski Kobiet. Siedemnastoletnia Zuzanna Sułek została powołana do Kadry Narodowej Juniorek, a aż jedenastu zawodników jest w Kadrze Wojewódzkiej. W zajęciach biorą też udział osoby niepełnosprawne. Michał Deigsler został brązowym medalistą Mistrzostw Europy, Mistrzem Polski, a Grzegorz Nowak wicemistrzem Polski osób niesłyszących. Klub stawia przede wszystkim na szkolenie dzieci i młodzieży. Treningi prowadzone przez pięciu trenerów odbywają się codziennie, a najlepsi trenują nawet dodatkowo rano od godziny 6.00 do 8.00. Dzięki dobrej współpracy ze szkołami Lubonia staramy się systematycznie docierad do coraz większej grupy dzieci umożliwiając w ten sposób możliwośd bezpiecznego, aktywnego spędzania wolnego czasu. Równocześnie najbardziej utalentowanym zawodnikom umożliwiamy profesjonalny rozwój sportowy. Oprócz codziennych zajęd treningowych, w okresie ferii uczestniczą w specjalistycznych zgrupowaniach szkoleniowych. Ze względu na wyjątkową specyfikę dyscypliny zawody indywidualne i drużynowe trwają nieprzerwanie od września do czerwca. Podkreślić również należy dobrą współpracę z rodzicami. Luboński klub Tenisa Stołowego od kilku lat jest zdecydowanie najsilniejszym klubem w Wielkopolsce i czołowym w Polsce. Zorganizowaliśmy w minionym roku w hali LOSiR wiele znaczących imprez o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim min: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej o Puchar PZTS, Turniej Grand Prix Polski Juniorów w którym startowała rekordowa w skali kraju liczba – 300 zawodników, Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów. Były one skierowane dla zawodników licencjonowanych, ale także otwarte dla szerokiej lokalnej społeczności. Tenis stołowy jak podkreślają badania naukowe jest najlepszym sportem dla rozwoju mózgu, podnosi inteligencje ruchową, poprawia koncentrację. Te wszystkie sukcesy nie byłyby też możliwe bez wsparcia UM Luboo oraz Luveny, za co dziękujemy. Tenis stołowy jest wizytówką naszego miasta, doskonale promując Luboń w Wielkopolsce i w kraju.

W dniu 28 grudnia 2020 roku pan Mariusz Pyśk ze względu na zaangażowania się w nowej pracy poza Luboniem zrezygnował z funkcji Prezesa /pozostając Członkiem Zarządu i deklarując pomoc/, a Zarząd Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego powołał moją osobę na stanowisko prezesa klubu. Poprzednio przez wiele lat byłem trenerem i działaczem w KS "Stella" Gniezno. Na co dzień jestem Prezesem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego i członkiem Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, członkiem Prezydium Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, trenerem koordynatorem Kadry Wielkopolski. Mam nadzieję na kontynuację rozwoju Klubu, tenisa stołowego w Luboniu, skuteczne promowanie miasta Luboń, Luveny, LOSiR-u itp. oraz dalszą możliwość dobrej współpracy.

Tadeusz Nowak