Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Części składowe ceny za wywóz śmieci

Treść pytania: 

Szanowni Państwo,
1. Bardzo proszę o podanie części składowych ceny za wywóz śmieci za rok 2017, 2018, od 1.01.2019 oraz od 1.04.2019r. tzn. Co wchodzi w jej skład, w jakim procencie oraz kwocie.
2. Jak wielkie kosze na odpady zmieszane przysługują poszczególnym gospodarstwom? Tzn. Ile litrów ma miec pojemnik dla rodziny 4, 5, 6 osobowej i większej. Skoro więcej się płaci to powinien w ślad za tym pójść większy pojemnik. Czy tak jest?
3. Brak opłaty degresywnej jest wg mnie nie fair. Jeżeli w wywozie śmieci jest koszt dojazdu do danej posesji, to w przypadku większej rodziny ta kwota rozkłada sie na wieksza liczbe osob. Dlatego nie rozumiem czemu zostało to zlikwidowane. Co kierowało osobami odpowiedzialnymi za gospodarkę komunalną z rezygnacji z takich obniżek?
4. Dlaczego UM nie informuje oficjalnie na dostarczanych zawiadomieniach o kosztach wywozu odpadów z możliwości korzystania z karty duzej rodziny? Ta wiadomość jest skrzętnie skrywana i aby ja znaleźć trzeba trochę poszukać. Czy jest problem z dodaniem jednego zdania o tym na piśmie z UM informującym o stawkach?
5. Jakie zostały podjęte kroki, aby te podwyżki nie były tak duże?

Data przekazania: 
2019-03-28
Dzielnica: