Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Światowy Przegląd Folkloru Integracje 2016 w Luboniu

W tym roku po raz pierwszy Luboń uczestniczył w wydarzeniu jakim był XVI Światowy Przegląd Folkloru Integracje 2016. Festiwal ten odbywa się regularnie od sierpnia 2001 roku. Celem festiwalu jest zaprezentowanie folkloru z rozmaitych stron świata oraz pokazanie przez wspólną zabawę, że kultura ludowa jest atrakcyjna w różnych odsłonach i otoczeniach. „Kontrasty” - to hasło tegorocznej edycji festiwalu.

19 sierpnia w Luboniu podczas festiwalu zaprezentowały się zespoły z: Polski, Czech i Irlandii Północnej. Prezentacja zespołów rozpoczęła się już o godzinie 16.30 przed sklepami: Factory Outlet, Inter Marche oraz Netto. Po krótkim występnie, artyści barwnym korowodem przeszli ulicami Lubonia do Parku Papieskiego, gdzie o godzinie 18:00 rozpoczął się koncert finałowy.
Jeszcze przed koncertem, dla najmłodszych zostały zorganizowane warsztaty taneczne, które prowadzili członkowie zespołu Świerczkowiacy z Tarnowa. Maluchy bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie, tańcząc i śpiewając.
Na scenie oprócz zaproszonych zespołów wystąpił także nasz rodzimy zespół dziecięcy Lubonie, prowadzony przez p. Renatę Lis. Dzieci na scenie wystąpiły aż dwukrotnie, dając popis swoich umiejętności, a po występie pozowały do zdjęcia ze starszymi kolegami i koleżankami.
Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami oklaskiwała wszystkich wykonawców.

Organizatorem festiwalu w Luboniu był Urząd Miasta Luboń oraz Ośrodek Kultury.

Być może Światowy Przegląd Folkloru Integracje na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta.

OK Luboń