Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową w Komornikach

Policjanci z Komornik ostatniego dnia lipca br. wykryli i zlikwidowali dziuplę samochodową na terenie powiatu poznańskiego. Zabezpieczyli silniki i skrzynie biegów. Wstępne oględziny potwierdziły, że te części pochodziły z samochodów skradzionych na terenie Europy. Zatrzymano 3 osoby. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.
31 lipca 2017 roku policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się w miejscowości Walerianowo. Był to efekt dobrego rozeznania środowiska powiązanego z przestępczością samochodową i sprawnej pracy operacyjnej. Na miejscu pracował również biegły z dziedziny mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. W pomieszczeniach zabezpieczono 28 sztuk silników samochodowych i skrzyń biegów od pojazdów różnych marek. Wstępnie oględziny potwierdziły, iż kilka z silników zostało wymontowanych z pojazdów, które zostały skradzione na terenie Europy miedzy innymi we Włoszech.

Zabezpieczone elementy wyposażenia pojazdów miały zeszlifowane numery identyfikacyjne. Szczegółowe oględziny wykonane przez biegłego pozwolą jednak na ich dokładną identyfikację. Na miejscu zatrzymano 3 mieszkańców powiatu poznańskiego, którym przedstawiono zarzuty paserstwa. Zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Za przestępstwo paserstwa grozi do 5 lat więzienia.

Maciej Święcichowski
KMP w Poznaniu