Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Gdzie się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Drodzy Mieszkańcy, w związku z licznymi telefonami do Urzędu i pytaniami dotyczącymi możliwości rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19, informujemy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia zapisy dla grupy osób z pierwszego etapu szczepień możliwe będą od 15 stycznia.

- Do tej grupy należeć będą:
*osoby powyżej 80. roku życia- zapisy od 15 stycznia, osoby powyżej 70. roku życia - zapisy od 22 stycznia, szczepienia tych osób od 25 stycznia. Zapisy osób powyżej 60. roku życia, wg. dzisiejszych informacji przekazanych na konferencji prasowej, odbędą się w późniejszym terminie,
*służby mundurowe,
*nauczyciele.
- Zapewniamy Państwa, że pracujemy nad tym, aby naszym mieszkańcom umożliwić jak najszerszy i dogodny dostęp do szczepień przeciw Covid-19.
- Do tej pory NFZ do programu szczepień przyjął jedynie ofertę Przychodni Lekarza Rodzinnego Luboń-Żabikowo.

Jako gmina członkowska Stowarzyszenia Metropolia Poznań staramy się o uruchomienie w Luboniu dwóch dodatkowych punktów szczepień. Stowarzyszenie współpracuje z podmiotem medycznym, który jest gotowy przeprowadzać szczepienia w gminach Metropolii, zapewniając sprzęt i obsługę, oczekując od gmin udostępnienia odpowiednich pomieszczeń.

- Prosimy o cierpliwość!!! ️Jak tylko pojawią się szczegółowe wytyczne ministerialne, zamieścimy je na stronie Urzędu Miasta i w mediach społecznościowych wraz z instrukcją rejestracji na szczepienie.
- Spora grupa seniorów nie korzysta z mediów społecznościowych i stron internetowych, dlatego apelujemy, aby w miarę możliwości przekazywali im Państwo publikowane przez nas informacje.
- Więcej na stronie: https://www.gov.pl/.../szcze.../od-kiedy-moge-sie-zaszczepic.

Punkty szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

UML