Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Platforma Sierżanta Pyrka

W ramach projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji" została uruchomiona platforma Sierżanta Pyrka. Jest to strona internetowa dedykowana uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty lub innych placówek, opartą na wizerunku maskotki – Sierżanta Pyrka.

Portal www.pyrek.pl jest nowoczesną formą pomocy dydaktycznej w nauczaniu i rozwijaniu bezpiecznego zachowania dzieci. Strona internetowa dedykowana jest uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty oraz innym instytucjom współpracującym z Policją.

Portal ma charakter prewencyjny, a główną ideą projektu jest przekazywanie treści edukacyjnych odnoszących się do bezpieczeństwa dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Dzięki wbudowanym funkcjom możliwe jest zapisywanie się na spotkania, czy też wizyta Sierżanta Pyrka w Waszej szkole. Elementy rozrywkowe takie, jak quizy, gry, moduły do kreacji kartek okolicznościowych zdecydowanie zwiększą skuteczność procesu dydaktycznego, nauczą spostrzegawczości, zręczności i logicznego myślenia w sytuacji zagrożenia.

KMP w Poznaniu