Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Parkowanie w Nowym Centrum Lubonia - list do redakcji [odpowiedź z SMML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisała Czytelnczka, która zwróciła uwagę na nieprawidłowo zaparkowane samochody w Nowym Centrum Lubonia.

Wiem, że reagują Państwo na różne problemy zgłaszane przez czytelników i mieszkańców Lubonia, dlatego też chciałabym, aby zwrócili Państwo na kolejną (według mnie) patologię. W okolicy ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz ronda przy Pułaskiego/Jana Pawła II nagminnie widzę samochody parkujące na chodniku lub drodze dla rowerów. Dziś jedno auto prawie zmusiło mnie do zejścia z chodnika, bo sobie nim przejeżdżało... Później stało tam po prostu zaparkowane (foto w załączniku). To absurdalne i niedopuszczalne. Może inni mieszkańcy również zauważają takie wymuszenia? Czy Straż Miejska jest w stanie coś z tym zrobić? - pyta Mieszkanka.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń z prośbą o udzielenie odpowiedzi. Poniżej publikujemy odpowiedź. 

W odniesieniu do e maila z dnia 01.04.2021 r. dotyczącego nieprawidłowo parkujących samochodów w rejonie Nowego Centrum Lubonia informuję, że Straż Miejska każdorazowo podejmuje interwencje wobec kierowców popełniających wykroczenie drogowe na terenie miasta Luboń. Również w Nowym Centrum Lubonia.

Od początku roku prowadzonych jest 48 spraw o wykroczenie, w rejonie Nowego Centrum Lubonia 22 osoby ukarano mandatem za nieprawidłowy postój, 5-krotnie zastosowano blokadę na koło.

W przypadku, kiedy są Państwo świadkami popełniania wykroczenia drogowego lub widzą Państwo coś niepokojącego czy niebezpiecznego, prosimy o skontaktowanie się bezpośrednio ze Strażą Miejską pod nr tel. 61-8131-986 i poinformowanie, gdzie dane wykroczenie ma miejsce, podając jak najwięcej istotnych dla sprawy szczegółów. Istotne jest, aby powiadomić nas w czasie rzeczywistym tj. w chwili kiedy to zdarzenie ma miejsce. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 22.00 oraz w soboty od godz. 6.00 – 14.00.

Komendant Straży Miejskiej Miasta Luboń
Łukasz Kołcz

izi