Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Od poniedziałku otwarte przedszkola i żłobki - przedłużone pozostałe obostrzenia

Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obostrzeń.

To apoguem trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że przyrosty zachorowań w stosunku do zeszłego tygodnia wynikają z niższych wyników w ubiegłym tygodniu spowodowanych świętami - powiedział minister.

Adam Niedzielski ogłosił, że rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 25 kwietnia. Do 3 maja przedłużono też restrykcje związane z hotelami. W praktyce oznacza to, że Polacy mogą zapomnieć o wyjeździe z noclegiem na długi weekend majowy.

Przedłużenie ma jeden wyjątek: od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków - dodał minister.

Rząd zadecydował, że będzie możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

* Zostają nadal zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych. Hurtownie i składy budowlane są dostępne, zakaz dotyczy tylko sprzedaży detalicznej.
* W placówkach handlowych i innych miejscach wielkopowierzchniowych jak np. poczta, targ, obowiązuje zasada 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w placówkach powyżej 100 metrów kwadratowych. Zamknięte pozostają galerie handlowe, ale nadal pozostaje wyjątek dla aptek, drogerii, sklepów spożywczych, salonów prasowych i księgarni.
* Obowiązuje maksymalnie 1 osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odległości 1,5 metra w miejscach kultu religijnego.
* Zamknięte są salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne.
* Zamknięte są hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych
* Zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
* Zamknięte są sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
* Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
* Zamknięte są siłownie i kluby fitness
* Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym

izi