Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

"Złota Żaba" 2021/22 zaprasza

Kolejna edycja Konkursu „Złota Żaba” dla uczniów ostatnich klas (siódmych i ósmych) szkół podstawowych rusza w listopadzie. Konkurs przeprowadzany jest równolegle w dwóch dziedzinach. Pierwszy etap z matematyki odbędzie się w szkołach 16 listopada, z języka polskiego i literatury - 17 listopada. Nauczyciele – matematycy i poloniści – zgłaszają udział uczniów do 29 października. Biorący udział w Konkursie będą rozwiązywać zadania szczególnego rodzaju, dowodząc swoich talentów i umiejętności: logicznego i twórczego myślenia, szukania nietypowych rozwiązań, wykraczania poza schematy. Konkurs docenia tych, którzy łączą wyobraźnię z precyzją posługiwania się słowem i liczbami.
Drugi etap „Złotej Żaby” odbędzie się w 5 marca 2022 r. w Swarzędzu. Wyniki zostaną ogłoszone 2 kwietnia 2022 r. Laureatom i wyróżnionym będą przyznane: statuetki Złotej Żaby, książki, nagrody rzeczowe, prawa przyjęcia do Liceum Fundacji EKOS oraz związane z nim stypendia. Nagrodzeni zostaną również nauczyciele zdobywców najwyższych miejsc. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS, która prowadzi w Swarzędzu I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi. Obie szkoły znane są z wysokich wyników nauczania1, Autorami zadań konkursowych „Złotej Żaby” są ich nauczyciele oraz nauczyciele akademiccy z poznańskich uniwersytetów - Instytutu Filologii Polskiej UAM oraz Katedry Matematyki Stosowanej UEP.

Już od 29 lat zadania „Złotej Żaby” inspirują nauczycieli i dostarczają im narzędzi do pracy z uczniami zdolnymi. Autorski zbiór zadań Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą2 jest takim narzędziem, a także pomocą dla opiekunów i uczestników Konkursu. Zadania z ostatnich edycji publikowane są również na stronie internetowej zlotazaba.pl. Konkurs wspierają samorządy: Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Poznańskiego, innych powiatów, miast i gmin, a także prywatni sponsorzy. Miasto Luboń współfinansowało wiele jego edycji. Patronat medialny nad „Złotą Żabą” sprawuje Radio Poznań.

Organizatorzy