Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Remont chodnika przy ulicy Dąbrowskiego - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który poruszył sprawę remontu chodnika znajdującego się przy ulicy Dąbrowskiego.

Szanowna Redakcjo!
Chciałabym poruszyć temat niedawno remontowanego chodnika przy ul. Dąbrowskiego, na odcinku od ul. Lemanskiego do ul. 3-go Maja.
Pytam Inspektora Nadzoru Budowlanego z ramienia UML - czy Pan widzi te dziury? Czy ten standard wykończenia jest dla Pana zadowalający?? Wstawiając nowe krawężniki uszkodzono nawierzchnię ulicy. W tej chwili kierowcy, którzy wpadną w dziurę moga uszkodzić auto, a kawałki asfaltu trafić w przypadkowego pieszego. Dlaczego na innych odcinkach ulic, gdzie remontowano chodnik Wykonawca miejsce między asfaltem a krawężnikiem wypełnił kostką np. odcinek ul. Dąbrowskiego na wysokości Szkoły, ul. Powstańców Wlkp...
I bardzo proszę nie pisac, że inwestycja jest jeszcze nieodebrana itd; jakiś czas temu ktoś z mieszkańców zwracał uwagę na źle wykonaną nawierzchnię bieżni na boisku przy ul. Rzecznej - do tej pory tego nie naprawiono...
Przypominam, że wydawane są pieniądze publiczne - naprawdę nie zależy UML żeby roboty były właściwie wykonane? Może czas zmienić Inspektora.. - pyta Czytelnik.

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy. 

W odpowiedzi na kwestie poruszone przez Czytelnika informuję, że spękania jezdni występowały przez rozpoczęciem inwestycji na ul. Dąbrowskiego. Inwestycja obejmowała remont chodnika a nie nawierzchni jezdni. Zdajemy sobie sprawę, że po okresie zimowym mogą pojawić się ubytki w nawierzchni, dziury zostaną naprawione przez spółkę komunalną. Dodam, że miasto Luboń w tym roku zamierza przystąpić do remontu cząstkowego na ul. Dąbrowskiego w Luboniu. Jednocześnie informuję, że w okresie wiosennym zostanie przeprowadzony przegląd wykonanego chodnika wraz z wykonawcą.

Mateusz Olejniczak

izi