Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Dookoła świata z okazji 40-lecia Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Z  okazji podwójnego jubileuszu: 40-lecia  swojego istnienia i 120. urodzin pisarza Fundacja Fiedlerów i Muzeum przygotowały szereg atrakcji, w których wziąć udział po prostu trzeba!

Zaczynamy uroczyście i stylowo - otwarciem wystawy rocznicowej 5 maja 2014 (poniedziałek) o godz. 12. Będzie to podroż w czasie - przypomnimy początki Muzeum, ludzi którzy z nami współpracowali i nas odwiedzali, wydarzenia które w Muzeum miały miejsce. Dla gości - poczęstunek.

Maj to także dzień Matki  - wspólnie z pasjonatką fotografii Renatą Krzyżaniak przygotowujemy fotograficzną niespodziankę dla Mam właśnie.

W maju rozpoczną się również warsztaty  literacko-artystyczne dla dzieci i młodzieży przypominające wspaniałą twórczość Arkadego Fiedlera (a niekoniecznie Dywizjon 303). Już dziś zapraszamy dzieci na wspólne wyprawy w głąb dżungli, w odwiedziny do Indian czy na Madagaskar. 

Krystyna Fiedler poprowadzi z kolei (także od maja) artystyczne warsztaty międzypokoleniowe Sztuka i moda etniczna. Będzie można przygotować wspólnie stroje, scenografię i wystąpić finałowym widowisku - inspirowanym modą i sztuką ... Meksyku! Panie i Panowie - robimy rewolucję w garderobie.  Pod koniec maja rozstrzygniecie konkursu literackiego o nagrodę Bursztynowego Motyla za najlepszą książkę podróżnicz ą roku. To już 19 edycja tego konkursu - tradycyjnie, laureat odwiedzi nas w tym dniu, będzie można się z nim spotkać, posłuchać na żywo, zdobyć autograf.  

7- 8 czerwca - II edycja niesamowicie klimatycznego festiwalu podróżniczego ORINOKO NAD WARTĄ. W programie - magiczne opowieści z różnych stron świata, warsztaty artystyczne , kulinarne, bębniarskie, spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, warsztaty taneczne z Kapelą Hałasów. Kolorowy zawrót głowy po prostu  i obecność obowiązkowa.  

13 czerwca - Szanta Maria - czyli tradycyjne już spotkania z piosenką szantową, do tego klasyczna grochówka i cudowna atmosfera. Od maja do sierpnia będzie można przesyłać swoje amatorskie filmy podróżnicze - najlepsze prace zostaną wybrane przez jury i zaprezentowane we wrześniu podczas finałowego Przeglądu. Atrakcyjne nagrody finansowe!

Zachęcamy już dziś by aparaty, kamery, komórki brać do ręki i filmować,  filmować i śledzić nasze strony internetowe w sprawie szczegółów i na pożegnanie lata silny akcent muzyczny - muzyka folkowa z różnych stron świata - na akordeonie. Piękna podróż z harmonią w tle - Zapraszamy serdecznie!

Zachęcamy by na bieżąco śledzić nasze strony internetowe fanpage na facebooku.

Anna Fiedler