Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nie tylko wiosna pod śniegiem...

Większość z nas cieszy się, że po prawie dwóch miesiącach na naszych ulicach przestała zalegać śnieżna pokrywa. Jednak przygrzewające słoneczko nie ujawniło pod nią tylko oczekiwaną wiosnę. Okazuje się, że biały puch przykrywał również tony śmieci!

Przypomnijmy - śnieg zaczął padać w Nowy Rok. I już ta pierwsza warstwa przykryła sylwestrowy bałagan. Później na ulice i chodniki wysypywano niezliczone kilogramy piachu i soli. Śniegu już nie ma - ale błoto pozostało. Zalegający brud często blokował uliczne rynsztoki i studzienki kanalizacyjne, powodując powstawanie kałuż i utrudniając odpływ wodzie. Taki stan trwa już od tygodnia, i jak dotąd nikt na ulicach miasta nie pojawiły się ani służby porządkowe, ani specjalny wóz zamiatający.

Nawiasem mówiąc, wóz zamiatający ani razu nie pojawił się na nowo wyremontowanych ulicach - Fabrycznej i Targowej, chociaż budowę tej pierwszej ukończono już jesienią! Pozostał pobudowlany piach, który dodatkowo spowodował, że pięknie wyremontowany system odpływu deszczówki jest po prostu... niedrożny i niefunkcjonalny.

Ubywający śnieg odkrył też kolejny problem, z który tym razem odpowiadają mieszkańcy miasta. Okazuje się, że niewielu właścicieli psów przejmuje się obowiązkiem sprzątania po swoich pupilach. Spacer ulicami Lubonia przypomina teraz slalom gigant między odrażającącymi psimi odchodami.

Najważniejszą jednak sprawą jest teraz oczyszczenie ulic z zalegającego błota. Pozostaje mieć nadzieję, że miejskie służby komunalne wezmą wreszcie sprawy sprzątania w swoje ręce, i będziemy mogli cieszyć się piekną i... czystą wiosną.

JC

fot.: 
JC