Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nowe bloki Lubonianki

   Na ukończeniu jest już kolejny z bloków Lubonianki przy adresie Źródlana. Mieszkania zostaną oddane ich nowym właścicielom już za kilka tygodni tym samym kończąc kolejny etap budowy w tym miejscu. Jak mówią nieoficjalnie pracownicy budowy, ich firma słynie z tego, że potrafi wybudować blok tam, gdzie żadna inna nie wcisnęłaby już nic. I rzeczywiście, niektórzy mieszkańcy będą mieli widok z okna bezpośrednio na osiedlową kotłownię, która jest delikatnie pisząc - szpetna.

   Spółdzielnia Mieszkaniowa nie kończy jednak stawiania nowych budynków, ponieważ już wiosną ma ruszyć budowa kolejnego, na miejscu dzisiejszych garaży blaszanych, między Źródlaną 4 a Żabinką, i na przeciwko nowobudowanego kościoła. Aby zmieścił się tam blok, strumień zostanie przesunięty w kierunku wschodnim.

   Toczy się również sprawa terenu, na którym obecnie stoi ruina po cegielnianym baraku,  został on wystawiony na sprzedaż i jeśli SM wykupi ten teren, to wiosną ruszy budowa bloku w tym właśnie miejscu przesuwając termin w/w budowy przy strumyku na późniejszy termin.

Poniżej prezentujemy zdjęcia panoramiczne nowych bloków Lubonianki.

 

fot.: 
Kalina Kelma