Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Senne Panny - wernisaż Krzysztofa Czechowskiego

Pomysł narodził się pod wpływem filmu "Piknik pod wiszącą skałą" Peter'a Weir'a. Projekt przyjmuje następujące założenia, według których na każde zdjęcie składają się wspólne elementy: zamknięte oczy, oniryczna, zawieszona gdzieś miedzy światami postać młodej kobiety oderwanej od ziemi, otoczona przez przyrodę. Poza i kolory mają jak najlepiej oddawać charakter modelki i sukienki oraz korespondować z epoką, którą symbolizuje i z nastrojem który w sobie skrywa. Powietrze pełni tu rolę żywiołu składającego się, jak głosił Arystoteles w swoim ujęciu arche, na materialną rzeczywistość, nadając kształtu zawieszonej w nim eterycznej postaci. Największym sukcesem projektu jest publikacja 6 prac w styczniowym numerze miesięcznika "Foto". 6 kwietnia br. prace zostały wystawione w Concordia Design podczas cyklicznej imprezy modowej Mała Czarna http://www.facebook.com/media/set/?set=a.443248142427730.1073741825.115461608539720&type=1

Autor, czyli Krzysztof Czechowski, mieszkaniec Lubonia, rocznik 85, absolwent Pedagogiki na UAM, fotograf samouk. Sztuką utrwalania obrazu zainteresował się poważniej w 2008 roku by 3 lata później stała się jego głównym źródłem utrzymania. Fotograf freelancer, koncentruje się na portrecie, modzie i fotografii koncepcyjnej, ostatnio romansuje z krótkimi formami filmowymi. Współpracuje od czasu do czasu z gazetą internetową e-lubon.pl.

Więcej o autorze:
www.krzysztofczechowski.pl/
www.facebook.com/KrzysztofCzechowskiFotografia

Prace Krzysztofa zostaną zaprezentowane 12 kwietnia br. (piątek) o godzinie 21.00 w Strefie Kultywator przy ulicy Zielonej 8 w Poznaniu. Po zakończeniu wystawy cała seria zostanie przekazana na rzecz świetlicy socjoterapeutycznej Nibylandia i zlicytowana, a pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na jej utrzymanie.

Akcja: oddaj sztukę w dobre ręce!
Do aukcji przyłączyli się mi. rzeźbiarz Rafał Nowak, malarka Monika Shaded - szukamy kolejnych, którzy byliby chętni oddać swoje prace na rzecz aukcji charytatywnej wspierającej Świetlicę Nibylandia.

KC